Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Dlaczego powstaje łupież?

Dlaczego powstaje łupież?
Zobacz więcej zdjęć »
Łupież pstry to zmiany skórne, których bezpośrednią przyczyną są grzyby. Oczywiście jednak jeśli mówimy o przyczynach tej dolegliwości skórnej, to nie możemy ograniczyć się tylko i wyłącznie do powiedzenia, że przyczyną powstania łupieżu skórnego są grzyby.

Wszakże te musiały w jakiś sposób zawitać na tej skórze, a więc musimy powiedzieć, że przyczyn powstania łupieżu pstrego może być znacznie więcej, a w zasadzie to musielibyśmy powiedzieć, że przyczyny jego powstania są różne i leżą nieco głębiej. Zanim jednak powiemy o przyczynach, musimy wskazać na objawy łupieżu pstrego. Objawia się on rozległymi zabarwieniami skóry na kolor beżowy, a jeśli mamy do czynienia ze skórą opaloną, to możemy zauważyć odbarwione plamki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Łupież pstry

W takiej sytuacji ktoś mógłby pomyśleć, że ma do czynienia z bielactwem, a tymczasem właśnie jest to łupież pstry. Oprócz tego, że mamy do czynienia z pewnymi odbarwieniami, musimy również wskazać na taki aspekt jak występowanie złuszczenia skóry w miejscu wystąpienia owych plamek i odbarwień. Jako bezpośrednią przyczynę powstania łupieżu pstrego możemy podać grzyby, które zadomowiły się na skórze. Jednakże nie znalazły się one tam przypadkowo. Najczęściej ze zjawiskiem łupieżu pstrego mamy do czynienia wówczas, gdy nasz organizm uległ pewnemu osłabieniu, gdy mamy do czynienia z obniżoną odpornością, może on wystąpić w trakcie ciąży, przy stosowaniu leków steroidowych, przy stosowaniu środków antykoncepcyjnych doustnych, jak również u osób, które borykają się z nadmiernym wydzielaniem potu. Jeśli nasze gruczoły łojowe są nadmiernie aktywne, to jest to wówczas sytuacja, w której łupież pstry ma bardzo dobre warunki do tego, aby się objawić. Oczywiście tego problemu nie możemy zlekceważyć, nie możemy obok niego przejść obojętnie, gdyż sam nie zniknie. Musimy podjąć zatem konkretne leczenie, które polega na zastosowaniu specjalnych preparatów. Oczywiście nie możemy ich stosować na własną rękę, ale dopiero po konsultacji z lekarzem i wedle jego szczegółowych zaleceń.

Zapraszamy na naszego bloga: http://fitness-inspiracje.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »