Technologie » AGD - RTV

Dlaczego warto kupić telewizor LED?

Żeby zdecydować się jaki telewizor wybrać do domu trzeba dobrze się zastanowić jaki sprzęt dokładnie jest nam potrzebny.

Mówi się, że jednym z najpopularniejszych modeli jest telewizor LED, który ludzie wybierają zdecydowanie najczęściej. Jakie są zalety takiego telewizora i jak w tym przypadku działa nowoczesna technologia? Jak sama nazwa wskazuje LED to podświetlenie zazwyczaj krawędziowe podświetlenie telewizora - to światło może być białe lub trójkolorowe.

Jest to zdecydowanie mniejszy koszt niż podświetlenie całego ekranu telewizora, a trzeba zauważyć, że efekty są zasadniczo takie same, ponieważ wcześniej wspomniane światło jest rozprowadzone po całej powierzchni telewizora i w żaden sposób nie wpływa to negatywnie na odbiór obrazu przez użytkownika.

Oczywiście można wybrać również telewizory LED z podświetleniem bezpośrednim, gdzie światło rozmieszczone jest na całości ekranu, diody montowane są na panelu tylnym telewizora. Rozwiązanie takie jest nieco kosztowniejsze od wcześniej wspomnianego podświetlenia krawędziowego, ale dzięki niemu można podświetlać tylko wybrane części ekranu telewizora, a jest to znacznie bardziej efektywniejsze.

Dlaczego tak naprawdę warto wybrać telewizory LED? Oprócz nowoczesnych technologii powinny przekonać nas przede wszystkim aspekty energooszczędności. Telewizory LED zużywają około pięćdziesięciu procent mniej energii niż normalne telewizory - stanowi to więc dość istotny argument, który może przekonać potencjalnego klienta do zakupu telewizora LED. Więcej o telewizorach led na nokaut.pl.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sanduciorbas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »