Kultura, sztuka » Kultura

Dlaczego warto kupować dzieła sztuki? - spotkanie w Składzie Sztuki i Rzemiosła

Aranżacja przestrzeni, estetyka czy finansowa inwestycja? Czym jest kolekcja sztuki? Jak ją stworzyć? Czy kolekcjonowanie sztuki współczesnej wymaga dużej wiedzy?

Podczas spotkania z Piotrem Szpilskim spróbujemy odpowiedzieć na powyższe pytania. Zobaczymy też kolekcję Szpilskiego LINE88.

“Kolekcja składa się z 8 elementów, które zbierałem na przestrzeni ostatnich lat. Wybór i układ jest jasno przemyślanym zbiorem, a każdy obiekt odnosi się bezpośrednio do mojego życia. Pierwszą pracą, która nakierowała mnie na LINE88 jest praca Ryszarda Winiarskiego z 88 roku”.

Piotr Szpilski urodził się w 1988 roku. Jest artystą, kuratorem, redaktorem naczelnym magazynu HOLE. Współpracował z Fundacją Artystyczna Podróż Hestii. Ukończył Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Kolekcja LINE88

http://piotrszpilski.tumblr.com/

Fot. Zuza Krajewska:

https://www.instagram.com/szpilski_line_88/?hl=pl


Skład Sztuki i Rzemiosła
23 lutego 2019 r.
godz. 18.00
Pl. Konesera 2 (pasaż, wejście od ul. Białostockiej)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Art and More

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »