Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ DZIECKO NA ZAJĘCIA POZALEKCYJNE DO SZKOŁY TAŃCA?

Zajęcia pozalekcyjne to doskonały sposób na urozmaicenie dnia dziecka. Uczęszczając na nie, nasza pociecha ma okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać nowe znajomości oraz kształtować swoje umiejętności bez codziennej szkolnej presji.

Zajęcia taneczne przyczynią się do rozwoju dziecka i zaspokoją wiele ważnych potrzeb. Eksperci są zgodni, że taniec doskonale wpływa na rozwijający się organizm. Nie tylko zaspokaja potrzebę ruchu, ale również kształtuje charakter i kompetencje społeczne. Leszek Cichocki – trener i choreograf z Akademii Tańca Reliese, Wiceprezes Polskiego Związku Cheerleadingu Sportowego  opowiada o licznych zaletach, które płyną właśnie z tej formy aktywności.
 
TANIEC TO ZDROWIE
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ruch jest niezbędny dla zdrowia zarówno młodszych, jak i starszych. Do aktywności fizycznej warto przyzwyczajać dziecko już od najmłodszych lat, ponieważ ma ona niezwykle istotny wpływ na jego prawidłowy rozwój. Uczęszczając na zajęcia taneczne, najmłodsi kształtują swoją koordynację ruchową i sprawność motoryczną, a także rozwijają poczucie rytmu. Ponadto, taniec zapobiega, niestety niezwykle powszechnym w okresie rozwoju, wadom postawy oraz chroni przed nadwagą i problemami z tym związanymi.
 
WPŁYW NA CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ
Taniec nie tylko niezwykle pozytywnie wpływa na sprawność fizyczną najmłodszych, ale również kształtuje ich charakter i osobowość. Dzięki regularnemu uczestnictwu w zajęciach dziecko nauczy się samodyscypliny oraz odpowiedzialności za swoje działania, ponieważ szybko zauważy, że efekty zależą od jego osobistego zaangażowania. Ponadto, będzie kształtowało konsekwencję i determinację w dążeniu do wyznaczonego celu. Nauka kroków i układów tanecznych sprawi, że dziecko będzie miało mniejsze problemy ze skupieniem się, co może przełożyć się na lepsze wyniki także w szkole. Ćwiczenia taneczne prowadzą również do pokonania nieśmiałości i zwiększenia bardzo przydatnej w życiu pewności siebie.
 
INTEGRACJA I BUDOWA WIĘZI
Kolejną korzyścią, jaką przynosi najmłodszym uczestnictwo w zajęciach tanecznych, jest kształtowanie kompetencji społecznych oraz integracja z innymi. Dzieci mają okazję spotkać się z rówieśnikami, z którymi dzielą pasje i zainteresowania – jest to świetna droga do budowania więzi oraz nawiązania przyjaźni i znajomości spoza szkolnej ławki. Ponadto, ćwicząc razem układy, uczą się współpracy i współdziałania, a są to umiejętności niezwykle istotne w dalszym życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym. Inną korzyścią płynącą z uczestnictwa w zajęciach jest nauka przyjmowania zarówno pochwał, jak i konstruktywnej krytyki.
 
ZABAWA TO PODSTAWA!
Nie można jednak zapominać, że choć taniec uczy wielu przydatnych umiejętności i kształtuje charakter, to jest on przede wszystkim świetną zabawą. Uczestnictwo w pozalekcyjnych zajęciach to doskonały sposób na odstresowanie się i zapomnienie o bieżących smutkach i problemach dnia codziennego.

Taniec wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia produkowane przez przysadkę mózgową, odpowiedzialne za dobre samopoczucie oraz odczuwanie szczęścia. Poruszanie się w rytm muzyki umożliwia swobodną ekspresję własnych emocji, także tych głęboko skrywanych. Najważniejsze, aby dziecko chodziło na zajęcia oraz wracało z nich z uśmiechem na twarzy. Akademia Tańca Reliese oferuje profesjonalną edukację taneczną dla dzieci (już od 3 lat!) i młodzieży; do bogatej oferty tej szkoły należy m.in. Baby Balet, Baby Disco, Hip-Hop, Pop Jazz, Disco Dance, a nawet Cheerleading! Warto więc umożliwić dziecku uczestnictwo w różnych zajęciach, aby mogło samodzielnie zdecydować, co sprawia mu największą przyjemność! Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »