Dom » Budownictwo

Do wyboru do koloru – szersza gama kolorystyczna przeciwsłonecznego szkła Pilkington Reflite™

Do wyboru do koloru – szersza gama kolorystyczna przeciwsłonecznego szkła Pilkington Reflite™
Zobacz więcej zdjęć »
NSG Group, producent szkła marki Pilkington, poszerza gamę kolorystyczną refleksyjnego szkła przeciwsłonecznego Pilkington Reflite™. Pełna oferta obejmuje następujące kolory: srebrzysty, zielony, niebieski, brązowy i szary.
Bogatsza paleta kolorystyczna zapewni szersze możliwości projektowe przy jednoczesnym wysokim poziomie ochrony przed słońcem.

Asortyment szyb refleksyjnych Pilkington RefliteTM oferuje obecnie szerszą paletę kolorów: Clear (srebrzysty), Emerald Green (zielony), Artic Blue (niebieski), Grey (szary) oraz Bronze (brązowy). „Większa różnorodność kolorystyczna przekłada się na większy wybór przy projektowaniu budynków z przeszklonymi fasadami, co ma istotne znaczenie dla architektów i projektantów. Naturalnie poza walorami estetycznymi, kluczowe są tutaj właściwości szkła, które w tym przypadku tworzy skuteczną barierę przed nadmiernym nasłonecznieniem" mówi Szymon Piróg, Doradca techniczny w Pilkington Polska.

Wszystkie produkty z gamy przeciwsłonecznego szkła Pilkington RefliteTM charakteryzują się niską przepuszczalnością energii słonecznej, co chroni wnętrza przeszklonych budynków przed nadmiernym nagrzewaniem się i pozwala obniżyć koszty klimatyzacji. „Systemy klimatyzacji w okresie letnim zużywają znacznie więcej energii niż systemy grzewcze w chłodnych miesiącach. Biorąc pod uwagę zmieniające się warunki pogodowe w naszym klimacie i coraz bardziej upalne miesiące letnie, inwestycja w szkło przeciwsłoneczne na fasadach wpisuje się w strategię minimalizowania kosztów użytkowania budynku w całym jego cyklu życia" tłumaczy Szymon Piróg. Szkło przeciwsłoneczne Pilkington RefliteTM można łączyć w szybach zespolonych ze szkłem niskoemisyjnym (np. Pilkington OptithermTM), co pozwala osiągnąć wysoki poziom izolacyjności cieplnej i dodatkowo zmniejsza koszty ogrzewania budynków w okresie zimowym.

Szkło Pilkington RefliteTM cechuje się także wysoką refleksyjnością, gwarantując użytkownikom prywatność. Charakterystyczny dla tego szkła efekt lustrzany, wynikający z odbijania dużej ilości światła, może być atrakcyjny dla architektów poszukujących tego typu rozwiązań estetycznych przy projektowaniu budynków z przeszklonymi elewacjami.

Pilkington RefliteTM to szkło z twardą powłoką, które może być z łatwością przetwarzane - hartowane, laminowane, cięte i gięte. Proces hartowania, któremu poddaje się to szkło, pozwala zminimalizować ryzyko pękania termicznego pojawiające się na nasłonecznionych fasadach wykonanych ze szkła o wysokim stopniu absorpcji energii słonecznej. Ze względu na jednolitość koloru i powierzchni przeciwsłoneczne szkło Pilkington RefliteTM doskonale sprawdza się zarówno do realizacji nowych obiektów mieszkaniowych i komercyjnych, jak i do renowacji tych już istniejących.
Więcej informacji na stronie:
http://www.pilkington.com/europe/poland/polish/products/bp/bybenefit/solarcontrol/reflite/default.htmRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »