Firma » Praca

Dobra praca w IT, czyli jaka?

Podczas zmiany miejsca pracy, czy w trakcie poszukiwania pierwszego w życiu zatrudnienia, często w na samym początku zwracamy uwagę na warunki finansowe. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to właśnie pieniądze zapewniają nam stabilizację i komfort.

Jednakże, w nowoczesnym świecie, gdzie ludziom poszukującym pracy, nie zależy tylko i wyłącznie na pieniądzach istotne są również różne benefity i udogodnienia, które oferują pracodawcy. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nie inaczej jest branży technologicznej. Praca w IT zazwyczaj związana jest z wieloma godzinami spędzonymi na siedząco przed komputerem, co jak powszechnie wiadomo, raczej nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Dlatego też, szczególnie w branży IT, ale nie tylko, dla pracowników istotne jest to, aby pracodawca oprócz uczciwego wynagrodzenia oferował również szereg benefitów i udogodnień. W związku z tym, w dzisiejszym artykule sprawdzimy z czym dokładnie wiąże się dobra praca w IT, jakie benefity pracownicze są najlepsze oraz jakie są najbardziej pożądane przez pracowników.Kontrakt B2B czy umowa o pracę?

Jeszcze parę lat temu, oczywiste było to, że zdecydowana większość osób zatrudnionych była na podstawie klasycznej umowy o pracę, jednakże aktualnie, szczególnie kiedy na rynek pracy w szybkim tempie zaczynają wchodzić przedstawiciele pokolenia Z, sytuacja ta zaczyna się zmieniać. Coraz bardziej popularnym, a w związku z tym również częściej oferowanym przez pracodawców rodzajem zatrudnienia, jest kontrakt B2B, czyli umowa pomiędzy dwoma niezależnymi podmiotami, jakimi najczęściej są pracownik i pracodawca. W takim układzie, pracownik oferuje swoje usługi pracodawcy jako niezależny podmiot gospodarczy, a wynagrodzenie dostaje dokładnie za te zlecenia, które wykonał.Ten typ umowy jest szczególnie popularny w kontekście pracy w IT, a wybierają go najczęściej młodzi pracownicy, którym zależy na wygodzie, gdyż kontrakt B2B jest często związany z pracą zdalną, która jest wygodnym rozwiązaniem na przykład dla osób uczących się. Jednakże warto zwrócić uwagę na to, że ten typ zatrudnienia nie zapewnia takiej stabilizacji, jak klasyczna umowa o pracę. Dlatego też starsze osoby, które często posiadają rodziny, zdecydowanie chętniej wybierają tą drugą opcję, ponieważ gwarantuje ona stały i pewny przychód.Praca w IT często jest elastyczna, gdyż pracodawcy w dzisiejszych czasach zatrudniają pracowników zarówno na umowy o pracę, jak i na kontrakt B2B. W związku z tym, przed podjęciem ostatecznej decyzji co do formy zatrudnienia, warto się poważnie zastanowić, na jakich udogodnieniach dokładnie nam zależy, ponieważ tak jak wspomnieliśmy zarówno jeden, jak i drugi rodzaj umowy gwarantuje różne udogodnienia, które mogą być istotne dla różnych pracowników.Jakie benefity pracownicze są najatrakcyjniejsze?

Oprócz wcześniej omówionej formy zatrudnienia, która jest kwestią kluczową, bardzo istotne są również benefity pracownicze, które oferuje pracodawca. Tak jak już wspomnieliśmy, praca w IT jest związana z wieloma godzinami spędzonymi na siedząco przed komputerem co, jak łatwo się domyślić, raczej mało pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Dlatego też, dla pracowników technologicznych, bardzo istotne jest to, żeby ich pracodawca oferował szereg benefitów, które mogą oni wykorzystać w celach rekreacyjnych. Prawdopodobnie najpopularniejszym udogodnieniem, na które często zwracają uwagę pracownicy IT są karty sportowe, które można wykorzystać na siłowni, basenie i w wielu innych miejscach.Jak powszechnie wiadomo, praca w IT związana jest też z ciągłym rozwojem, w końcu dziedzina ta cały czas idzie do przodu, w związku z czym pracownicy technologiczni również powinni się rozwijać. Dlatego też, kolejnym benefitem, na który często zwracają oni uwagę, jest możliwość uczestniczenia w dodatkowych kursach i szkoleniach, które mogą zwiększyć ich kompetencje, a w skutek tego podnieść także ich wynagrodzenie.

Oprócz wcześniej wymienionych benefitów, bardzo popularnym rozwiązaniem w branży IT jest także praca zdalna, która to stała się szczególnie pożądana, dzięki pandemii koronawirusa, która uświadomiła pracowników, że przecież swoje obowiązki zawodowe można wykonywać również z domu. Jako, że praca w IT jest bezpośrednio związana z nowoczesnymi technologiami, nie dziwne jest to, że w niektórych przypadkach można wykonywać ją bez wychodzenia z domu. W związku z tą świadomością, pracownicy poszukujący zatrudnienia, coraz częściej zwracają uwagę na możliwość pracy zdalnej, która bez dwóch zdań jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.Podsumowanie

Podsumowując, dobra praca w IT to przede wszystkim taka, która oferują duża swobodę. Dlatego też, podczas poszukiwania zatrudnienia warto zwrócić uwagę na możliwość wyboru typu umowy, na podstawie, której będziemy otrzymywać wynagrodzenie. Tak jak wspomnieliśmy, najpopularniejszymi rozwiązaniami są klasyczna umowa o pracę oraz kontrakt B2B, jednakże to do pracownika zależy na jaki typ umowy się zdecyduje, ponieważ zarówno jeden, jak i drugi posiada konkretne wady i zalety. Nie można także zapomnieć o tym, że dobra praca w IT związana jest z wieloma różnymi benefitami pracowniczymi. Karnety sportowe, bezpłatne kursy i szkolenia oraz elastyczne godziny pracy związane z pracą zdalną to tylko kilka przykładów, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania zatrudnienia. Natomiast, należy pamiętać, że ostateczny wybór odnośnie miejsca pracy zależy od pracownika, dlatego też przed podjęciem tej decyzji warto się poważnie zastanowić oraz przeanalizować szereg ofert tak, aby na pewno wybrać tą najlepszą, która będzie idealnie dostosowana do naszych oczekiwań.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redakcja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »