Rozrywka i wypoczynek » Sport

Dobre działanie białka serwatkowego i kazeinowego

Dobre działanie białka serwatkowego i kazeinowego
Zobacz więcej zdjęć »
Wśród odżywek białkowych na pewno na jedno z czołowych miejsc wysuwa się białko serwatkowe. Już samo białko w diecie każdego sportowca jest czymś nieodzownym ze względu na to, że przecież białko to podstawowy materiał budulcowy naszych mięśni.

Białko serwatkowe to odżywka, która zawiera w sobie bardzo dużą ilość aminokwasów charakteryzujących się rozgałęzionymi łańcuchami - BCAA. W szczególności musimy tutaj wskazać na leucynę, która w dużej mierze odpowiada za odbudowę glikogenu w mięśniach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Czym jest białko?

Białko serwatkowe jest odżywką, która bardzo szybko się wchłania, a poza tym odznacza się bardzo dobrą przyswajalnością. Wiele osób stosuje go bezpośrednio po zakończeniu treningu i jest to jak najbardziej słuszne, ponieważ w ten sposób dostarczają oni sobie niezbędnych aminokwasów. Białko serwatkowe ma kilka postaci, aczkolwiek największym wzięciem cieszy się izolat określany, jako WPI. Izolat białka serwatkowego zawiera w sobie od 90 aż do 95% czystego białka, co daje im zdecydowaną przewagę nad koncentratami. Białko serwatkowe to nie jedyna odżywka białkowa, którą możemy w tym miejscu polecić wszystkim trenującym na siłowni. Nie możemy, bowiem nie wspomnieć także o takiej odżywce jak białko kazeinowe. Na skutek tego, że zawarta w tej odżywce kazeina ulega w naszym układzie pokarmowym ścięciu, dlatego też rozkład do aminokwasów następuje znacznie wolniej.

Białka dla trenujących

Dla osób trenujących ma to bardzo istotne znaczenie. Dlaczego? Dzięki wolnemu uwalnianiu aminokwasów białko kazeinowe jest wręcz doskonałą odżywką do stosowania na noc, na czas naszego snu. Dzięki temu przez cały nasz sen, do naszych mięśni będą uwalniane aminokwasy, a tym samym ewentualność wystąpienia procesów katabolicznych jest zredukowana do minimum. Dlatego też białko serwatkowe oraz białko kazeinowe to dwie różne odżywki sportowe, które jednakże z powodzeniem można uzupełniać, można je stosować jednocześnie. Białko serwatkowe po treningu, a białko kazeinowe w momentach przestoju, jak właśnie sen czy też inne momenty w ciągu dnia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »