Motoryzacja » Samochody

Dobre wyniki kwartalne Volvo Cars

Dobre wyniki kwartalne Volvo Cars
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Volvo Cars pochwaliła się swoimi wynikami finansowymi osiągniętymi w pierwszym kwartale 2018 roku. Zysk operacyjny wzrósł o 3,6%, a przychody netto aż o 18,9%. Sprzedaż aut była wyższa o 14,7% niż w pierwszym kwartale 2017 roku.


Firma Volvo Cars opublikowała raport finansowy podsumowujący pierwszy kwartał 2018 roku. Oto jego najważniejsze elementy:

  • Zysk operacyjny wyniósł 3,6 mld koron szwedzkich, co stanowi wzrost o 3,6% w porównaniu do pierwszego kwartału 2017 roku
  • Przychody netto osiągnęły 56 mld koron szwedzkich, co stanowi wzrost o 18,9% w stosunku do pierwszego kwartału 2017 roku
  • Dochód netto wyniósł 2,6 mld koron szwedzkich, czyli był o 1,8% niższy niż w pierwszym kwartale 2017 r
  • Marża EBIT wyniosła 6,4%, wobec 7,3% w Q1 2017
  • Globalna sprzedaż detaliczna w pierwszym kwartale 2018 roku wzrosła o 14,1 %, do 147 7407 samochodów.


Wraz z podaniem wyników, przedstawiciele firmy opublikowali swoje prognozy. Firma spodziewa się, że światowy rynek samochodów osobowych dalej będzie rósł, a szczególnie segment premium. Volvo Cars spodziewa się dalszego wzrostu przychodów i sprzedaży detalicznej, co wiąże się z dobrym przyjęciem przez klientów nowych modeli, a także z rosnącą sprzedażą nowego modelu XC40.

Na zwiększanie zysku ma wpływ wdrożenie kolejnych modeli bazujących na platformie SPA i wprowadzenie XC40 bazującego na platformie CMA . Jednocześnie firma planuje w najbliższym czasie zwiększanie wydatków marketingowych, badawczo-rozwojowych i wprowadzanie nowych rozwiązań cyfrowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »