Dom » Budownictwo

Dobry klimat sprzyjającym modernizacji c.o.

Dobry klimat sprzyjającym modernizacji c.o.
Zobacz więcej zdjęć »
Wysoki bilans kosztów ogrzewania domu zimą oraz optymalne warunki pogodowe, to powody dla których zazwyczaj wiosną decydujemy się na gruntowny przegląd i modernizację instalacji centralnego ogrzewania.

Remont systemu zapewniającego ciepło domownikom to poważna inwestycja, po której przeprowadzeniu oczekujemy wyraźnych korzyści. Tylko efektywne urządzenie spalające, dobór odpowiedniego paliwa oraz niezbędne zabezpieczenia termoizolacyjne pozwolą  cieszyć się urokami kolejnej zimy.

Każda zima jest świetnym sprawdzianem wydajności systemu centralnego ogrzewania. Podsumowanie wydatków poniesionych na ogrzewanie, bilans komfortu obsługi kotła oraz temperatur panujących w pomieszczeniach, to dobry początek pozwalający oszacować potrzeby grzewcze domowników. Dzięki takiemu zestawieniu określimy nasze oczekiwania względem instalacji c.o. oraz opracujemy plan niezbędnych prac remontowych.

Sprawne źródło ciepła
Najczęstszą przyczyną wysokich wydatków poniesionych na ogrzewanie są przestarzałe i nieefektywne kotły grzewcze. Te mające powyżej 15 lat dysponują energią w niewłaściwy sposób. Kotły najczęściej tracą ciepło w wyniku wychłodzenia lub utrzymania gotowości urządzenia. Wydatkują ciepło przez powierzchnię obudowy oraz poprzez odprowadzanie ogrzanego powietrza do atmosfery. Specjaliści udowodniają, że dzięki wymianie starego kotła na nowy, bardziej zaawansowany technologicznie oraz kilku zabiegom izolacyjnym możemy zmniejszyć koszty energetyczne nawet o 30%. Osobom, które wyjątkowo cenią komfort i pragną, aby system grzewczy sprawnie działał przy ich minimalnym udziale dedykowane są zautomatyzowane kotły z podajnikami paliwa. Dozowanie paliwa i powietrza do spalania jest w tym przypadku precyzyjnie regulowane przez elektroniczne sterowniki. Parametry ogrzewania można ustawiać samodzielnie, często dostępnych jest także kilka opcji podstawowych tzw. scenariuszy, które pozwolą dostosować pracę kotła do pory dnia, tygodnia, warunków atmosferycznych. Wymiana „wiekowego” kotła na model zautomatyzowany, w pełni wykorzystujący energię cieplną to wydatek, który się opłaca. W standardowym domu jednorodzinnym za sprawą wymiany głównego urządzenia c.o. jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet ok. 1000 zł miesięcznie.

Energetyczne paliwo – ekogroszek
Wraz z wymianą kotła musimy również zdecydować o rodzaju paliwa, jakie będzie w nim spalane. Przy wyborze opału powinniśmy rozważyć kwestie: dostępności, ceny, jak i możliwości jego magazynowania. Pamiętajmy, że kotły z automatycznymi podajnikami wymagają specjalnego paliwa, które gwarantuje uzyskanie jego maksymalnej sprawności i mocy. Rynek producentów paliw oferuje nam kilka możliwości wyboru. Najpopularniejszym paliwem stałym jest Ekogroszek marki Tani Opał, czyli drobny węgiel kamienny dostarczający maksymalnej wartości opałowej. Do wyboru mamy również pelety (granulat odpadów drzewnych), miał węglowy, zboża lub brykiet. Materiał opałowy np. ekogroszek wsypuje się do zbiornika, z którego paliwo dostarczane jest do specjalnie skonstruowanego palnika retortowego zainstalowanego w kotle. Dzięki sporym rozmiarom zasobników, są one w stanie pomieścić ilość paliwa, wystarczającą na kilka, a nawet kilkanaście dni bezobsługowej pracy.

Ciepłochronny dom
Modernizując system centralnego ogrzewania pamiętajmy o termoizolacji. W budynkach starszego typu utrzymanie żądanej temperatury wymagać będzie uszczelnienia lub wymiany okien, drzwi oraz izolacji niewłaściwie zabezpieczonych poddaszy, ścian a niekiedy i rur rozprowadzających ciepło. Pamiętajmy, że instalacja c.o. powinna wytworzyć i przekazać do pomieszczeń energię w ilości pokrywającej straty ciepła, wynikające z różnicy temperatury pomiędzy utrzymywaną w pomieszczeniach, a panującą na zewnątrz budynku. O stratach tych decyduje przede wszystkim izolacyjność ścian zewnętrznych, a także stan okien i drzwi. Dzięki termomodernizacji, straty termiczne budynku z lat 70-80 poprzedniego stulecia mogą się zmniejszyć nawet dwukrotnie. Dla domowego budżetu przeciążonego wydatkami na ogrzewanie to realne oszczędności i podwyższenie komfortu odczuwanego ciepła w pomieszczeniach.

Cena produktu:
Ekogroszek – 549,00 zł brutto/ tona + koszt transportu

Więcej informacji na stronie:    www.taniopal.pl

INFORMACJE O FIRMIE

Tani Opał Sp. z.o.o – to lider rynku europejskiego w produkcji i pakowaniu węgla oraz innych paliw stałych. Przedsiębiorstwo sukces w sprzedaży klientom indywidualnym zawdzięcza stosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz stałym badaniom, gwarantującym znakomitą jakość produktów. Tani Opał zapewnia całoroczną dostępność sztandarowych artykułów takich jak: ekogroszek, ekogroszek wysokoenergetyczny, kulki miałowe, węgiel orzech i węgiel brunatny. Spółka dysponuje skutecznym system zamówień i realizacji dostaw węgla na obszarze całego kraju. Aktualnie z usług firmy korzysta kilkaset składów opałowych zlokalizowanych w Polsce i całej Europie. Firma prowadzi również sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sklepu internetowego. Tani Opał jako pierwszy w Polsce wprowadził sprzedaż swoich produktów w największych marketach budowlanych i spożywczych.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tani Opał Sp. z o.o.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »