Dom » Nieruchomość

Dobrze ubezpieczone mieszkanie

Dobrze ubezpieczone mieszkanie
Zobacz więcej zdjęć »
Mieszkanie w bloku ma swoje plusy – niestety również wiele minusów. Najpoważniejszym z nich są zalania i szkody jakie możemy ponieść na skutek działania naszych sąsiadów.

Niestety takie wypadki jak pęknięty wężyk pod zlewem czy zatkana wanna, zdarzają się wszędzie i często i nie wynikają zazwyczaj z niczyjej winy. Nie możemy zapobiegać skutecznie takim niespodziankom, co więc możemy zrobić? Ubezpieczać się od tego typu sytuacji. To jedyny sposób, by nie ponieść znaczącej szkody. Przy wyborze ubezpieczyciela i podpisywaniu z nim umowy musimy jednak zachować wzmożoną czujność. Bywa często tak, że pośrednik oferuje nam ubezpieczenie, które nie obejmuje oczekiwanych przez nas ewentualności, lub znacznie je ogranicza.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kradzież, pożar czy zalanie są najpowszechniejszymi wypadkami jakie się zdarzają. I od tych losowych zdarzeń musimy mieć ubezpieczenie. Niestety żaden zarządca nieruchomości nie zapewni nam pełnego bezpieczeństwa. Bo choć zarządzanie nieruchomościami (http://www.maxus-administracja.pl/o-firmie) wiąże się także z działaniami, które mają na celu niwelacje ryzyka wystąpienia awarii czy kradzieży nie można ich całkowicie wykluczyć. Jednak systematyczne sprawdzanie stanu instalacji, ich ewentualna wymiana i nadzór nad ogólnym stanem technicznym są podstawowymi działaniami, które pomogą uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Jeżeli już poniesiemy szkodę – nawet niewielką, możemy ubiegać się o odszkodowanie. Przykładowo, gdy zaleje nas sąsiad, lecz wynikiem tego będzie jedynie niewielka plama na suficie, możemy zwrócić się do ubezpieczyciela o  pokrycie kosztów malowania. Wiele osób nie korzysta ze swoich praw i roszczeń do których mają pełne prawo.  Kontakt z ubezpieczalnią, dokładne zapoznanie się z umową i procedurami postępowania pomoże nam uniknąć przykrych sytuacji. Każda najmniejsza wątpliwość i niejasność powinna być więc rozwiana przed podpisaniem umowy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »