Motoryzacja » Samochody

DOD: jak poradzić sobie ze zmorą kierowców

DOD: jak poradzić sobie ze zmorą kierowców
Zobacz więcej zdjęć »
Kierowcy doskonale wiedzą, iż wystarczy spuścić z oka auto na chwilę, by po swoim powrocie znaleźć na samochodzie rysę lub inne uszkodzenia. Zamiast złorzeczyć sprawcom, warto przyłapać ich dzięki LS370W od firmy DOD.

W walce z chuliganami pomóc ma tryb parkowania. Dzięki niemu LS370W włączy się i zacznie nagrywać, gdy tylko wykryje ruch. W ten sposób zwiększa się szansa przyszpilenia wandala i pociągnięcie go do odpowiedzialności.

Noc kamerce nie straszna

Wiele takich wypadków ma miejsce w nocy, dlatego LS370W posiada jasny obiektyw f 1.6, by obraz był widoczny nawet w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. O czytelność obrazu ma także zadbać system optyki złożony z siedmiu soczewek i możliwość ustawienia ISO na poziomie 12800. Dodatkowo urządzenie wspieranie jest przez technologię WDR, stworzonej właśnie z myślą o poprawie jakości nocnych nagrań.

O tym, jak LS370W radzi sobie w nocy, można przekonać się chociażby na tych filmikach.

Widzieć jak najwięcej

Jakość obrazu to jedno, ale sama kamera powinna mieć także jak największy zasięg, by wychwycić nie tylko to, co dzieje się tuż przed nią - stąd w LS370W kąt widzenia wynosi 150o. Nagrany materiał można później obejrzeć na wyświetlaczu o przekątnej 2,7”.

Kamera, akcja!

Gdy wspomniany wcześniej tryb parkowania jest wyłączony, kamerka uruchamia się automatyczne przy odpaleniu silnika, od razu rozpoczynając nagrywanie i przy okazji wyszukując także sygnał GPS, by ustalić pozycję samochodu. LS370W przerwie filmowanie po zatrzymaniu auta, zapisując nagrany materiał.

Nie stracisz nawet sekundy

Mimo iż LS370W współpracuje z kartami Micro SDHC, które mogą pomieścić do 32GB danych, także i w nich w końcu zabraknie miejsca. Zamiast zmuszać do ciągłego sprawdzania stanu zapełnienia karty, kamerka w takiej sytuacji po prostu nadpisze wcześniejsze nagrania. Jeśli jednak użytkownik zechce zachować dany fragment, może w każdej chwili zabezpieczyć nagranie przed usunięciem.

Dowód na wagę złota

Ryzyko nadpisania ważnego filmu pojawia się także przy kraksie. Dzięki specjalnemu sensorowi w chwili zderzenia kamerka przestaje nagrywać, a niewinny kierowca w przypadku rzuconego na niego niesłusznego oskarżenia, może po prostu przedstawić dowód w postaci nagrania z LS370W.

Gdy ciekawość nie daje spokoju

Przy dużej ilości nagranego materiału ważna staje się możliwość łatwego zarządzania filmami. W produkcie DOD do każdego wideo można przypisać swoje imię czy numer rejestracyjny auta, by łatwiej odszukać konkretny materiał,  a także hasło, chroniące zawartość karty przed ciekawością innych osób.

Cena produktu wynosi około 899 zł.

                           

Cechy produktu:
- Sensor: SONY Exmor CMOS 
- Dostępne rozdzielczości: 1920x1080@30fps, 1280x720@30fps, 1280X720@60fps, 848x480@30fps, 640x480@30fps
- Format nagranych filmów: MOV
- Czułość ISO: do 12800
- Szerokość kąta widzenia: 150o
- Przysłona: f/1.6
- Wyświetlacz: ekran 2,7” 16:9 TFT LCD
- Audio: wbudowany mikrofon i głośnik
- Bateria: 3.7 V 200 mAh Li-Ion
- Wymiary: 122,6x51,5x34,3 mm
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »