Społeczeństwo » Społeczeństwo

Dodatkowa pomoc bezdomnym w Warszawie podczas pandemii koronawirusa

Dodatkowa pomoc bezdomnym w Warszawie podczas pandemii koronawirusa
Zobacz więcej zdjęć »
Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej doposażył jadłodajnię dla ubogich i bezdomnych na warszawskiej Pradze. Pieniądze na zakup nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu gastronomicznego przekazali przedsiębiorcy, Felice Scoccimarro oraz Rafał Szczepański.

Pandemia koronawirusa to czas szczególnie trudny dla osób ubogich i bezdomnych. Dla wielu z nich jadłodajnia dla ubogich Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ulicy Grochowskiej 111/113 stwarza możliwość spożycia posiłku w ciągu dnia. 5 dni w tygodniu wydaje się tam do 700 posiłków dziennie. W tym obiekcie bezdomni mogą również otrzymać wszechstronną pomoc: możliwość noclegu w ogrzewalni, kąpieli, zabiegów pielęgnacyjno-higienicznych czy zmiany ubrania.

Ośrodek Caritas DWP wymagał wyposażenia w profesjonalne urządzenia niezbędne przy żywieniu zbiorowym. Z pomocą przyszli przedsiębiorcy, Felice Scoccimarro oraz Rafał Szczepański, wspierający również inne dzieła Caritas. – Czasy wielkich kryzysów to niestety chwile, w których zapominamy o osobach słabszych, bo sami mamy własne problemy związane z pracą i niezapłaconymi rachunkami. Jednak szczególnie w takich momentach, gdy jest naprawdę źle, należy pokazywać, że jesteśmy jedną wspólnotą, i że każdy człowiek jest taki sam. Bez względu na jego wygląd i status materialny – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes spółki Amest, członek Międzynarodowej Papieskiej Akademii Mariologicznej.

– Pracujemy razem, aby ułatwić osobom potrzebującym dostęp do produktów pierwszej potrzeby. Zakupiliśmy nowoczesne urządzenia gastronomiczne, pozwalające na efektywniejszą pracę jadłodajni Caritasu, a także przekazujemy maseczki i środki higieny. Nie chcemy jednak ofiarowywać wyłącznie pomocy materialnej. Niejednokrotnie istotnym wsparciem jest rozmowa, wysłuchanie, odpowiednie poradnictwo, profilaktyka i leczenie uzależnień oraz motywowanie do zmiany. Nasza akcja uwzględnia zaoferowanie wsparcia tym osobom, które będą gotowe podjąć decyzję o zmianie swojego życia zaznacza Rafał Szczepański, wiceprezes spółki BBI Development S.A. oraz prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. 

Dzięki pomocy, którą otrzymaliśmy, będziemy mieli możliwość wydawania większej liczby posiłków osobom bezdomnym. To dla nas ogromna wartość, że w tym czasie będziemy mogli zaspokajać rosnące potrzeby ubogich dodaje Ks. Kamil Chojnacki, Dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 ***

Obiekt przy ul. Grochowskiej 111/113 to placówka Caritas wyremontowana w ostatnich latach nakładem Urzędu m.st. Warszawy. Mieści się w nim jadłodajnia, z której może jednorazowo skorzystać 50 osób, łaźnia oraz ogrzewalnia na 50 miejsc dla mężczyzn i kobiet. Wszystko pod jednym dachem w łatwo dostępnym dla potrzebujących miejscu.

Felice Scoccimarro i Rafał Szczepański to społecznicy i przedsiębiorcy, wspierający również inne projekty charytatywne Caritas. W ostatnich miesiącach współorganizowali m.in. akcje: Komputer dla ucznia, Serce dla Powstańców, Sąsiedzi Sąsiadom oraz projekt wsparcia ubogich rodzin na terenie powiatu otwockiego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »