Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

DOLCE VITA NA POKŁADZIE COSTA SMERALDA

DOLCE VITA NA POKŁADZIE COSTA SMERALDA
Zobacz więcej zdjęć »
Statek Costa Smeralda będzie autentycznym hołdem dla Włoch, oferując wyjątkowe wrażenia z podróży, inspirowane stylem, gościnnością i ciepłem tego pięknego kraju.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu
NOWA GENERACJA STATKU FLAGOWEGO WE WŁOSKIM STYLU
Costa Smeralda odda hołd Włochom i temu, za co uwielbiają je ludzie na całym świecie. Hołd zaczyna się od nazwy statku, która przypomina jedno z najpiękniejszych miejsc turystycznych na Sardynii (Szmaragdowe Wybrzeże), a także nazw pokładów i przestrzeni ogólnodostępnych, z których każda jest poświęcona słynnym miejscom i placom we Włoszech. Od Palermo (pokład 4) do Triestu (pokład 20), Costa Smeralda zabierze swoich gości na prawdziwą wycieczkę po Włoszech, z dużą liczbą miejsc poświęconych zabawie, smakom i świętom.

ZABAWA, SMAKI, FESTIWAL I WELLNESS
„Sercem” nowego okrętu flagowego będzie Colosseo, obszar na środku statku z trzema poziomami. Jasne ekrany na ścianach i na kopule będą miały do opowiedzenia nową historię w każdym porcie zawinięcia i o każdej porze dnia, od świtu do zachodu słońca. Na placu znajdą się wszystkie główne bary tematyczne, w których goście mogą wypić kieliszek musującego wina Ferrari lub Campari, podziwiając morze przez duże szklane ściany.

Z kolei Piazza di Spagna to schody biegnące przez trzy pokłady, z balkonem na świeżym powietrzu na górnym pokładzie, ze szklaną podłogą, która daje wrażenie latania nad morzem. Będzie to idealne miejsce do rozrywki dla gości w każdym wieku. Na dziobie statku Trastevere będzie kolejnym placem, na którym goście będą mogli się zrelaksować, porozmawiać i cieszyć się smakami barów, takich jak Il Bacaro w stylu Wenecji i Gelateria Amarillo. Kolejnym spektakularnym punktem widokowym będzie przejście Passeggiata Volare, które osiągnie najwyższy punkt statku, 65 metrów.

Nowy okręt flagowy Costa Cruises będzie miał o wiele więcej niespodzianek i ekscytujących nowych rozwiązań, które sprawią, że będzie się różnić od innych statków floty. Będzie to między innymi własne muzeum na pokładzie statku: Muzeum CoDe - Costa Design, którego kuratorem będzie Matteo Vercelloni. Muzeum o powierzchni 400 m2 będzie poświęcone doskonałości włoskiego designu i będzie prezentować wiele marek, które przyczyniły się do budowy statku i jego sukcesu.

Statek będzie nie tylko ucztą dla oczu, ale także ucztą dla kubków smakowych: Costa Smeralda będzie miała szesnaście restauracji i lokali gastronomicznych, w tym Teppanyaki, Pummid'Oro Pizzeria, rodzinną restaurację Tutti a tavola, która oferuje również wiele dodatkowych rozrywek oraz Laboratorio del Gusto (laboratorium smaku), w którym goście mogą cieszyć się z przygotowywania kolacji. Na gości czeka dziewiętnaście barów, w których można się zrelaksować i wypić drinka, takich jak Ferrari Spumante Spazio Bollicine, Aperol Spritz Bar na zewnętrznych pokładach, elegancki Campari Bar lub „The Nutella Café”, kolejne świetne miejsce do odwiedzenia.

Innym niesamowitym obszarem na pokładzie jest Spa z salonem piękności, łaźnią turecką, basenem do thalassoterapii i szesnastoma gabinetami zabiegowymi oraz pokojami relaksacyjnymi ze śniegiem lub solą. Siłownia zaprezentuje najbardziej innowacyjne urządzenia „Technogym”. Zabawa dla wszystkich grup wiekowych będzie kontynuowana w parku wodnym ze zjeżdżalniami lub na polu multisport, na czterech basenach, w teatrze, dyskotece, kasynie, piano barze jazzowym i sali gier. Dzieci będą cieszyć się w pełni na specjalnie dla nich przeznaczonej przestrzeni.

KABINY
Wygodne i eleganckie kabiny również emanują włoskim smakiem i stylem. Zostały zaprojektowane przez pracownię Dordoni Architetti z Mediolanu i ozdobione kolorami i geometrycznymi wzorami związanymi z miastami, od których każdy pokład ma swoją nazwę, dzięki czemu wnętrza są przyjemne i jasne. Nowa kategoria kabin z „tarasem nad morzem” obejmuje wspaniały aneks, w którym goście mogą zjeść śniadanie, sączyć aperitif lub po prostu cieszyć się szumem fal. Na pokładzie Costa Smeralda znajdzie się łącznie 2612 kabin, w tym 28 apartamentów, 106 kabin z tarasem, 1 522 kabiny z balkonem, 168 kabin zewnętrznych i 788 kabin wewnętrznych.

WŁOSCY PROJEKTANCI
Aby zapewnić autentyczne doświadczenie włoskiego designu, meble, oświetlenie, tkaniny i akcesoria Costa Smeralda zostały wybrane we współpracy z prestiżowymi włoskimi firmami, takimi jak Molteni & C (sofy i fotele), Roda (meble balkonowe), Flos (oświetlenie dekoracyjne), Dedar i Rubelli (tkaniny i tapicerka). Marki te wchodzą w skład zespołu piętnastu renomowanych włoskich dostawców, wśród których znajdują się takie firmy jak Kartell, Poltrona Frau i Alessi.

TRASA PODRÓŻY
Pierwszy, 15-dniowy rejs Costa Smeralda rozpocznie się w połowie listopada 2019 r. w Hamburgu. Statek będzie płynął do Savony, gdzie odbędzie się ceremonia nadania imienia statkowi. Trasa obejmie dwudniowe przystanki w niektórych z najciekawszych miast Europy, takich jak Hamburg, Rotterdam, Lizbona, Barcelona i Marsylia. Następnie rozpocznie się 6-dniowy rejs inauguracyjny, który wyruszy z Savony i poprowadzi poprzez Barcelonę, Marsylię i Civitavecchię. Costa Smeralda będzie nadal kursować w zachodniej części Morza Śródziemnego do kwietnia 2021 r., podczas tygodniowych rejsów będzie odwiedzać Savonę, Marsylię, Barcelonę, Palmę de Mallorca, Civitavecchię i La Spezia.

PIERWSZY STATEK COSTA ZASILANY PRZEZ SKROPLONY GAZ ZIEMNY
Costa Smeralda będzie pierwszym statkiem Costa napędzanym skroplonym gazem ziemnym (LNG), najczystszym na świecie paliwem kopalnym. Będzie to stanowić przełom ekologiczny, który poprawi jakość powietrza poprzez niemal całkowite zapobieganie emisji pyłów i tlenków siarki na morzu i w porcie. Znacząco zmniejszy się również emisję tlenków azotu i dwutlenku węgla. Obecnie wnętrza statku Costa Smeralda są ukończone w stoczni Meyer w Turku. Dostawa drugiego statku, siostrzanego statku Costa Smeralda, również zbudowanego przez Meyer-Turku, ma nastąpić w 2021 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »