Dom » Nieruchomość

Dom, czy mieszkanie - na co się zdecydować?

Decyzja o zakupie nieruchomości nie jest prosta, okazuje się przy tym, że nie stanowi ona wcale jedynego wyzwania, przed jakim należy stanąć.

Konieczne jest również określenie, gdzie ma znajdować się lokal, w jaki sposób ma być finansowany jego zakup, a przede wszystkim – czy lepiej jest zdecydować się na zakup domu, czy też zainwestować w mieszkanie w bloku wielorodzinnym. O ostatecznym wyborze decyduje przynajmniej kilka czynników. Duże znaczenie mają indywidualne preferencje, nie bez znaczenia jest jednak również lokalizacja nieruchomości, liczba mających zamieszkać ją osób, a przede wszystkim – możliwości finansowe.

Dlaczego warto kupić mieszkanie?
Zwolennicy zakupu mieszkań w domach wielorodzinnych są w stanie przedstawić wiele argumentów uzasadniających tego rodzaju decyzję, trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że kluczowe znaczenie ma w takim przypadku zwolnienie od odpowiedzialności. Posiadając mieszkanie nie trzeba martwić się o ocieplenie ścian i szczelność dachu, gdy zaś pojawiają się poważniejsze problemy, najlepszego rozwiązania poszukuje się razem z innymi reprezentantami wspólnoty lub spółdzielni. Nie bez znaczenia jest i to, że zakup niewielkiego mieszkania wiąże się z kosztami bez porównania niższymi niż te, z którymi mamy do czynienia myśląc o inwestycji w niewielki nawet dom. Nie jest to argument możliwy do zignorowania, jeśli weźmie się po uwagę, że wśród mieszkań najchętniej kupowanych dominują te jedno-, oraz dwupokojowe.

Dlaczego warto kupić dom?
Mieszkanie, nawet w najbardziej atrakcyjnej okolicy, wiąże się z licznymi ograniczeniami, a wśród największych problemów wymienianych przez nabywców jest brak niezależności. Dom niweluje poczucie uzależnienia od kolejnych sąsiadów, stwarza też atmosferę intymności. Jest też znakomitym rozwiązaniem wtedy, gdy myślimy o lokalu dla większej rodziny, gwarantuje bowiem przestrzeń niezbędną do swobodnego funkcjonowania, a jednocześnie nie jest wcale droższy niż większe mieszkanie. Dom nie traci też tak szybko, jak mieszkanie swojej wartości rynkowej. Dodatkowo, jego wartość możemy zwiększyć, wybierając taki, który został zbudowany w technologii energooszczędnej - zapłacimy za niego więcej, jednak koszty późniejsze eksploatacji będą niższe. Również cena sprzedaży wzrośnie.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »