Dom » Wnętrza

Doskonałe oświetlenie salonu

Oświetlenie odgrywa ogromną rolę w aranżacji wnętrza. Nie można o nim zapominać, planując urządzenie salonu.

 Świetliste warstwy


Doskonale oświetlony pokój ma trzy podstawowe warstwy: górnego oświetlenia, oświetlenia zadaniowego i oświetlenia akcentującego. W salonie będzie to górny żyrandol, lampy stojące do czytania oraz kinkiety lub inne rozproszone źródła światła. W razie potrzeby można używać wszystkich lub wybranych warstw oświetlenia. Wszystkie lampy nadadzą pomieszczeniu styl, pomogą podkreślić istotne elementy oraz wygodnie korzystać z salonu, jako pomieszczenia do relaksu i spotkań towarzyskich. Oświetlenie salonu jest bardzo istotne. 


Nietypowe oświetlenie jako dekoracja


Oprócz roli praktycznej, lampy są również dekoracjami. Pomyśl o nietypowych żyrandolach, szczególnie jeśli projektujesz wnętrze nowoczesne, eklektyczne lub minimalistyczne. Industrialne lampy doskonale pasują do stylu loftowego, w minimalistycznym wnętrzu zaskoczeniem może być kryształowy żyrandol, a wykorzystanie wiszącej lampy jako lampki do czytania jest nie tylko zaskakujące, ale również może być praktyczne.


Stosuj ściemniacze


Dzisiaj instalacja oświetlenia ze ściemniaczem nie kosztuje fortuny. To rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, a także przekłada się na oszczędność energii. Ułatwia dopasowanie natężenia światła do pory dnia oraz nastroju. Podczas oglądania telewizji można zmniejszyć natężenie na minimum, a jeśli potrzebujemy posprzątać późnym wieczorem, to możemy rozkręcić oświetlenie maksymalnie. Do salonu oraz przedpokoju można wybrać kinkiety, które są zapalane dotykowo – nie jest to dokładnie takie samo rozwiązanie jak ściemniacz, ale również ułatwia oszczędzanie prądu.


Modne lampy


Oświetlenie również podlega trendom. Jeśli chcesz mieć wnętrze w stylu vintage, to zostaw żyrandol z wentylatorem. W przeciwnym wypadku powinieneś go wymienić. To zaskakujące, jak bardzo na wygląd wnętrza wpływają lampy, na które często nie zwracamy uwagi. Nowe źródła światła nie muszą być kosztowne, a łatwo nimi odmienić pomieszczenie.

Światło pasujące do nas


Nie można tylko skupiać się na dekoracji wnętrza i modzie. Równie ważne jest, żeby oświetlenie pasowało do naszego stylu życia i potrzeb. Odpowiednio zaprojektowane i rozmieszczone źródła światła będą sprzyjać relaksowi, a także pracy i innym czynnościom.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »