Gospodarka » Chemia

Doskonałe wyniki Soudal za rok 2017

Doskonałe wyniki Soudal za rok 2017
Zobacz więcej zdjęć »
Mimo że ubiegły rok nie należał do najłatwiejszych pod względem warunków rynkowych, firma Soudal po raz kolejny wypracowała imponujące wyniki finansowe. Łączny obrót belgijskiego koncernu wyniósł 755 mln euro, co oznacza wzrost o niemal 13%. Z kolei zysk netto osiągnął poziom 26,2 mln euro.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Głównym wyzwaniem, z którym w 2017 roku musiała zmierzyć się branża chemii budowlanej, był radykalny i bezprecedensowy  wzrost cen surowców. Jednak nawet w tak trudnej sytuacji rynkowej Soudal konsekwentnie realizował swoją strategię rozwoju, osiągając bardzo dobre rezultaty. Do sukcesu niewątpliwie przyczyniły się inwestycje w badania i rozwój, których wartość wyniosła 7 mln euro, dbałość o najwyższą jakość produktów oraz nieustanne wzbogacanie oferty o innowacyjne rozwiązania. Efektem tych starań na rynku polskim jest m.in. rozszerzona i ujednolicona gama taśm okiennych, wchodzących w skład nowoczesnego systemu montażu warstwowego okien – Soudal Window System (SWS).
 
Wszystkie nowe taśmy SWS odznaczają się wysoką gęstością włókniny, odpornością na uszkodzenia, a także możliwością stosowania w skrajnie niekorzystnych warunkach atmosferycznych (np. przy temperaturze do - 12°C). Oprócz bardzo dobrze przyjętych taśm SWS BASIC PLUS (z pełnym klejem), taśm standardowych SWS BASIC (z paskiem klejącym) i SWS UNIVERSAL (z paskiem klejącym i ścieżką butylu) nowa gama obejmuje taśmy specjalne: SWS ALU PLUS (włóknina z dodatkową folią aluminiową i pełnym klejem), SWS EXTRA (elastyczna włóknina z pełnym butylem) oraz SWS UNIVERSAL NET (włóknina z paskiem klejącym, ścieżką butylu i siatką).

Ważną rolę odegrały również intratne transakcje, dzięki którym Soudal umocnił swoją pozycję na rynku klejów przemysłowych oraz zintensyfikował działania w Azji Wschodniej. W czerwcu 2017 roku koncern przejął słoweńską firmę Mitol z obrotem 17 mln euro, produkującą kleje przeznaczone głównie do profesjonalnej obróbki drewna, papieru i opakowań, a także pokryć podłogowych. Długoterminowy plan rozwoju Soudal zakłada przekształcenie firmy Mitol we wschodnioeuropejskie centrum eksperckie w zakresie klejów i dyspersji. Z kolei w październiku koncern ogłosił przejęcie południowokoreańskiej firmy Dong Yang Silicone z obrotem 30 mln euro, która specjalizuje się w produkcji uszczelniaczy silikonowych, akrylowych oraz polimerów MS.

Przez ostatnie 30 lat średnia roczna stopa wzrostu firmy Soudal wynosiła 13,8%. Naczelnym celem, do którego zmierza koncern, niezmiennie pozostaje wygenerowanie obrotu w wysokości 1 mld euro do 2020. "Liczba jeden miliard sama w sobie nie jest tak istotna – przede wszystkim liczy się niegasnąca ambicja wzrostu" – podkreśla Vic Swerts, założyciel i prezes Soudal.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »