Firma » Biznes

Dotacje unijne na lata 2014-2020

Dotacje unijne na lata 2014-2020
Zobacz więcej zdjęć »
Dofinansowanie dla firm z Unii Europejskiej to ogromna szansa dla wielu przedsiębiorców. Zaczyna się kolejny okres, w którym Polska będzie korzystać z unijnych środków. Warto dowiedzieć się na co w najbliższych latach będą przeznaczane pieniądze i ile ich będzie.


Dotacje unijne to bardzo gorący temat. Wiele osób się o nie stara, dla niektórych to ostatnia deska ratunku. Dzięki Unii Europejskiej nasze miasta, ulice, miejsca użyteczności publicznej z roku na rok zmieniają się na lepsze. 

Najnowsza Umowa Partnerstwa, wydana 23 maja 2014 roku przez Komisję Europejską wskazuje, że w najbliższych latach Polska otrzyma 82,5 mld euro. Celem tego wsparcia będzie rozwinięcie badań naukowych, komercjalizację badań, dalszą rozbudowę autostrad i dróg ekspresowych, rozwój ogólnej przedsiębiorczości, ekologiczny transport, oraz polepszenie dostępu do Internetu. Oznacza to, że dotacje unijne najchętniej będą przyznawane przedsiębiorcom z tych obszarów. Głównymi obszarami, które mają być wspierane będą:

  • próby zwiększenia konkurencyjności gospodarki,
  • spójność społeczna i terytorialna Polski,
  • sprawność i efektywność państwa.

Cała suma, jaka Polska dostanie w latach 2014-2020 na rozwój jest podzielona pomiędzy:
  • programy operacyjne, oraz na działania mające na celu wsparcie bezrobotnej i nieuczącej się młodzieży,
  • programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej,
  • projekty infrastrukturalne o znaczeniu europejskim (transport, energetyka, technologia informacyjna),
  • programy zapewniające żywność, ubrania i podstawowe artykuły dla osób w trudnych sytuacjach życiowych, oraz dla bezdomnych,
  • działania pomocy technicznej,
  • działania innowacyjne, które mają na celu rozwój wsi.

Kolejną zmianą jest fakt, że teraz to województwa będą zarządzać większą pulą pieniędzy z Unii Europejskiej, do tej pory było to 25% dostępnych środków, poziom ten ma się zmienić do 40%. Pieniądze te będą wykorzystywane w regionalnych programach operacyjnych. Warto dowiedzieć się jaka dokładnie kwota zostanie przyznana województwie, w którym się mieszka, która będzie użyta na dofinansowanie dla firm. Taką informację można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Dotacje unijne to bardzo obszerny i trudny temat. Jednak wszyscy przedsiębiorcy, oraz osoby, które planują otworzenia własnej firmy, powinni zapoznać się ze szczegółami szansy, jaką otwiera przed nimi Unia Europejska. Ponieważ surowe przepisy, oraz obszerne wnioski są trudne w czytaniu, a tym bardziej w interpretowaniu, warto jest skorzystać z usług firm, które pozyskują dotacje dla firm.
 
------
Abbeys Sp. z o.o Doradztwo Europejskie

ul. Grzybowska 2 lok.35, piętro II
00-131 Warszawa - POLSKA
tel.: +48 22 406 37 15
pon - czw.    7.30 - 17.00
piątek - 7.30 - 15.30
biuro@abbeys.com.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

aivon1986

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »