Technologie » Komputery

Dotykowe monitory Newline FLEX w Szkole Montessori w Rzeszowie

Dotykowe monitory Newline FLEX w Szkole Montessori w Rzeszowie
Zobacz więcej zdjęć »
Nie ma zadań domowych, nie ma ocen, nie ma też kar za popełniane błędy. Za to jest zindywidualizowane podejście do każdego, nauka odpowiedzialności i samodzielności, a przy tym, realizacja pełnej podstawy programowej zatwierdzonej przez MEN.

W Szkole Montessori im. Pilota Pirxa w Rzeszowie dzieci są najważniejsze. Nie ma zadań domowych, nie ma ocen, nie ma też kar za popełniane błędy. Za to jest zindywidualizowane podejście do każdego, nauka odpowiedzialności i samodzielności, a przy tym, realizacja pełnej podstawy programowej zatwierdzonej przez MEN. Placówka, której organem prowadzącym jest Fundacja Curiositas wybrała dla swoich uczniów monitory dotykowe Newline FLEX. 

  

„Szkoła Podstawowa Montessori im. Pilota Pirxa to placówka, dla której jakość ma ogromne znaczenie. Znając potrzeby zaproponowaliśmy monitory 4K UHD Newline FLEX, które można obsługiwać dotykowo. Ważne było to, żeby reakcja na dotyk była szybka i precyzyjna bo dzieci to bardzo wymagający użytkownicy.” – informuje Tomasz Piskadło, dyrektor handlowy, Control AV Sp. z o.o.  

 

Do szkoły trafiło 10 monitorów Newline FLEX oraz tyle samo komputerów Intel NUC. 27-calowe monitory są wyposażone w aktywne pisaki, a możliwość pochylenia w zakresie od 10° do 45° sprawia, że pisanie i rysowanie jest wygodne. Dzięki funkcji Palm Rejection można przy tym komfortowo oprzeć dłoń na monitorze i pracować w bardzo naturalny sposób. A pisze się jak po kartce papieru. 

 

„Sprzęt ten daje naszym uczniom możliwość dalszego podnoszenia umiejętność informatycznych. Otworzył też naszą szkołę na nowe sposoby pracy i pozwolił na większą interaktywność w zdobywaniu oraz wymianie informacji pomiędzy naszymi własnymi placówkami i światem zewnętrznym.” – informuje Maciej Wantusiak, prezes Fundacji Curiositas. 

 

Newline FLEX to kompletne narzędzie do wideokonferencji. Do dyspozycji mamy ruchomą kamerę 4K UHD z szerokim katem widzenia (120°) i możliwością pochylenia czy ustawienia stosownie do potrzeb. Osiem mikrofonów z redukcją szumów i echa umieszczono w obudowie, zaś bardzo dobry dźwięk dostarcza 2.1 High Quality System z dwoma głośnikami 5W i wbudowanym subwooferem 10W. Bez względu na oprogramowanie do wideokonferencji - kamerę i mikrofon można wyłączyć korzystając z fizycznych przycisków na panelu w prawym dolnym rogu obudowy.  W szkole monitory są już integralną częścią procesu zdobywania wiedzy. Komunikacja to oczywiście jeden z ważnych aspektów, ale uczniowie tworzą też grafiki, teksty i multimedialne projekty, oglądają filmy, a przede wszystkim poszukują informacji.

  

„Metoda, którą stosujemy w naszej placówce uczy dzieci samodzielności w zdobywaniu wiedzy, przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych źródeł. Od kiedy mamy Newline FLEX znacząco poprawił się dostęp do źródeł wiedzy i narzędzi kreatywnych.” – dodaje Maciej Wantusiak, prezes Fundacji Curiositas.

Dzieci pracują indywidulanie lub w małych zespołach. Korzystając z funkcji interaktywnych i podnosząc swoje kompetencje informatyczne. Najbardziej naturalną i intuicyjną formą obsługi jest dotyk, który w przypadku Newline FLEX jest na najwyższym poziomie. Zastosowano tu technologię Optical bonding polegająca na zespoleniu przedniej, ochronnej szyby z panelem LCD. W ten sposób wyeliminowano pustą przestrzeń - co gwarantuje dużą precyzję pisania i znakomitą jakość obrazu.

 „Uczniowie bardzo cenią sobie możliwość pochylenia monitorów i wygodnej pracy w różnych pozycjach, zaś my doceniamy jakość wykonania i ich sporą wagę, dzięki której stoją stabilnie i bezpiecznie. Ekran jest na tyle duży, a obraz wyraźny, że nawet grupka dzieci może dobrze widzieć co się na nim dzieje.” – podsumowuje Maciej Wantusiak, prezes Fundacji Curiositas. 

 Więcej o Newline - https://newline.solutions/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »