Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Drewniany statek kosmiczny

Drewniany statek kosmiczny
Zobacz więcej zdjęć »
Houston, mamy misję! Zbuduj niesamowity prom kosmiczny dla swoich dzieci lub dla siebie.

Podróże kosmiczne fascynowały ludzkość od dziesięcioleci. Zarówno dla małych jak i dużych marzycieli, podróżowanie w przestrzeni kosmicznej, w stanie nieważkości, jest prawdziwie magiczną wizją. Przy odrobinie zdolności i pomocy narzędzi Dremel możesz zbudować własny prom kosmiczny i marzyć o wielkiej przygodzie. Imponujący drewniany model lub metalowa miniatura – niech nic nie ogranicza twojej kreatywności!

Krok 1

Wydrukuj nasz szablon lub narysuj swój własny projekt na kartce formatu A2 i przenieś zarysy na płytę MDF. Następnie sięgnij po kompaktową i łatwą w obsłudze wyrzynarkę Dremel Moto-Saw i standardowy brzeszczot do drewna (MS51), przy pomocy których wytniesz poszczególne elementy.

Krok 2                               

Teraz przyda się precyzyjne narzędzie wielofunkcyjne Dremel Micro. W połączeniu z trzpieniem do szlifowania EZ SpeedClic i taśmami szlifierskimi (SC407, 432) jest idealne do wygładzenia krawędzi twojego statku kosmicznego.

Krok 3

Następnie sklej skrzydła i kadłub statku kosmicznego, używając pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun 940, który jest narzędziem przystosowanym do wysokiej temperatury roboczej, z wygodną, wymienną końcówką, zabezpieczającą przed wyciekiem kleju. Krawędzie można łatwo uszczelnić silikonem. Pozostaw wszystko do wyschnięcia.

Krok 4

Pomaluj statek farbą akrylową i ponownie zostaw do wyschnięcia. Aby uzyskać efektowny wzór, możesz zakryć poszczególne obszary taśmą maskującą i pomalować je dowolnym kolorem.

Krok 5

Następnie przymocuj skrzydła do kadłuba przy użyciu pistoletu do kleju. Aby nadać statkowi indywidualnych cech, zainstaluj frez do grawerowania 107 do swojego narzędzia Dremel Micro. Narzędzie to można trzymać w dłoni równie wygodnie jak długopis, więc jest ono idealne do grawerowania i innych drobiazgowych prac. Gotowe!

Przegląd niezbędnych materiałów

 

  • Dremel Moto-Saw
  • Dremel Glue Gun 940
  • Dremel Micro Standardowy brzeszczot do drewna (MS51), dołączony do zestawu z wyrzynarką Moto-Saw
  • EZ SpeedClic trzpień do szlifowania, taśmy szlifierskie (SC407) i taśma szlifierska 13 mm ziarnistość 120 (432)
  • Frez do grawerowania 2,4 mm (107)
  • 7 x płyta Multiplex (60 cm x 40 cm x 3 mm)
  • Silikon i masa szpachlowa
  • Mały wałek do malowania, tacka i farba akrylowa
  • Taśma maskująca i kalka
Ołówek, nożyczki, papier formatu A2


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mg

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »