Motoryzacja » Moto Serwis

Drift Masters GP zawita do Torunia

W najbliższą sobotę 8 lipca na toruńskiej Motoarenie zmierzy się czołówka europejskich drifterów w ramach cyklu Drift Masters GP. W gronie faworytów do stanięcia na najwyższym stopniu podium jest zwycięzca tegorocznego Nürburgring Drift Cup Adam „Rubik” Zalewski.

Czwarta z sześciu rund tegorocznego sezonu Drift Masters GP odbędzie się w Toruniu na Motoarenie, gdzie na potrzeby sobotniego widowiska wylano aż 700 ton asfaltu. Po raz ostatni liga gościła tutaj w sezonie 2015.

Jednym z głównych faworytów do zwycięzca w Toruniu jest młody koszalinianin, zawodnik Zestino Team  Adam „Rubik" Zalewski, który po trzech rundach sezonu 2017,  w klasyfikacji generalnej ligi DMGP zajmuje wysoką 2 pozycję.

„Przygotowania do najbliższych zawodów Drift Masters GP na Motoarenie w Toruniu idą pełną parą. Na dzień dzisiejszy auto jest już gotowe do startu i czekamy tylko na same zawody. Patrząc na poprzednie starty w DMGP w tym sezonie, jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że w drugiej części sezonu uda mi się jeszcze coś wywalczyć, zwłaszcza że jestem wysoko w klasyfikacji generalnej. Jak dobrze pamiętam, podczas ostatnich zawodów na Motoarenie udało mi się zająć 1 miejsce w kwalifikacjach. Chciałbym powtórzyć to osiągniecie." - powiedział Adam „Rubik" Zalewski.

Zawodnicy startujący w Toruniu mają o co walczyć. Pula nagród pieniężnych wynosi 40 tysięcy Euro. Zwycięzca otrzymuje czek na 8 tysięcy Euro. Zawodnik z drugiej pozycji wygrywa 6 tysięcy, zdobywca trzeciego miejsca dostaje 4 tysiące natomiast zawodnik z czwartego miejsca - 3 tysiące Euro. Od miejsca 5. do 8. każdy kierowca wygrywa po 2 tysiące Euro. Za miejsca od 9. do 16. nagroda wynosi 1000 Euro. Każdy kto zakończy swoją rywalizację na etapie Top 32 otrzymuje nagrodę 200 Euro.

Drift Masters Grand Prix to polska profesjonalna liga driftingowa organizowana od 2014 roku. Celem ligi jest współpraca z najlepszymi zawodnikami na świecie, propagowanie wyczynowej jazdy autem na torach i specjalnie przygotowanych obiektach, dbanie o bezpieczeństwo zarówno kibiców jak i zawodników, organizacja najlepszej ligi driftingowej w Europie oraz popularyzacja wśród kibiców driftingu jako mistrzostwa w precyzyjnym i bezpiecznym prowadzenia auta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Moto Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »