Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Drinky, Rolly, Sporty – przyjaciele dziecka w nauce picia

Drinky, Rolly, Sporty – przyjaciele dziecka w nauce picia
Zobacz więcej zdjęć »
Kolorowa i zabawna rodzina kubków marki Chicco wspiera w nauce picia dzieci od 6 miesiąca.

Nauka picia z kubka to poważny krok w stronę samodzielności. Aby dla dziecka i rodziców była przyjemnością, Chicco opracowało trzystopniowy program, proponując odpowiednie kubki dla dzieci od 6, 12 i 18 miesiąca życia. Stworzona z myślą o najmłodszych rodzina kubków niekapków : Drinky, Rolly i Sporty. Ujmujące trio zachęca dzieci do nauki picia dzięki wdzięcznym imionom i soczystym kolorom.


Drinky, z którego mogą korzystać już półroczne dzieci i Rolly, przeznaczony dla maluchów od 12 miesiąca życia mają miękkie ustniki i ergonomiczne uchwyty, wyposażone w specjalną antypoślizgową warstwę, która uniemożliwia wysunięcie się naczynia z małych rączek. Każdy z nich został też zaopatrzony w cechy przydatne na danym etapie rozwoju dziecka. Drinky ma opcję wymiany ustnika na smoczek, dzięki czemu służy także jako butelka do karmienia, Rolly zaś posiada specjalną podstawę , która zapobiega przewróceniu kubka, kołysząc nim na boki.

Odstawienie butelki może być dla malucha trudne, dlatego, chcąc zminimalizować ewentualne przykre doznania i zachęcić je do samodzielnego picia, stworzyliśmy specjalnie zaprojektowane kubki Drinky'ego, Rolly'ego i Sporty'ego - mówi Elena Acquavita, która kieruje Obserwatorium Chicco.

Starszym dzieciom, od 18 miesiąca życia na spacerach i podczas zabawy towarzyszy Sporty. Nowoczesny, odpowiednio wyprofilowany kształt ułatwia chwycenie bidonu, a praktyczny ustnik przypominający słomkę pozwala pójść o krok dalej w nauce picia. Bidon ma także wodoszczelne zamknięcie, dzięki czemu bez trudu da się utrzymać ustnik w czystości. Zadbaliśmy o to, aby cała linia była nie tylko przyjemna wizualnie, ale przed wszystkim podążała za naturalnym rozwojem sposobu picia u dzieci na kazdym etapie rozwoju - podkreśla Iwona Porwat, Brand Manager Chicco.

Korzystanie z kubków jest niezwykle wygodne - naczynia są proste do utrzymania w czystości, wykonanie z trwałego materiału pozbawionego BPA (bisfenolu-A). Przeźroczysta struktura tworzywa ułatwia kontrolowanie ilości płynu w kubku. Ponadto, kompaktowa budowa kubków sprawia, że można je bez problemu umieścić w torebce. Każdy z kubków jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: soczystej zieleni lub intensywnych odcieniach żółto-pomarańczowych. Żywe kolory sprawiają, że kubki da się szybko zlokalizować - rzucają się w oczy w torebce, nie pozwalają o sobie zapomnieć w parku, czy na placu zabaw.

Drinky, Rolly, Sporty zapraszają też do zabawy w Internecie. Na stronie www.tazze.chicco.com można układać wirtualne puzzle na trzech poziomach trudności, pobrać kolorowankę z uśmiechniętymi bohaterami, albo ściągnąć na swój pulpit tapetę z sympatycznymi kubkami. Strona wprawdzie nie ma polskiej wersji językowej (z popularnych języków dostępny jest angielski), ale nawigacja jest na tyle intuicyjna, że każdy bez trudu się na niej odnajdzie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

rmp pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »