Firma » Biznes

Drogie czy tanie strony internetowe? Co będzie dla Ciebie lepsze?

Każdy przedsiębiorca, któremu uda się pojąć potęgę Internetu, staje w końcu przed dylematem, w jaki sposób założyć firmową stronę WWW.

Pojawia się wtedy pytanie, co będzie lepszym rozwiązaniem – zainwestowanie w ten cel sporej części budżetu, czy raczej zminimalizowanie kosztów i wybór czegoś w przystępnej cenie. Zanim zdecydujesz, czy warto postawić na tanie strony internetowe, przeczytaj poniższy artykuł oraz poznaj wady i zalety obu rozwiązań.

 

Strona internetowa to konieczność

 

Dzisiejszym światem (a zatem także biznesem) rządzi Internet. W sieci spędzamy ogromną część naszego czasu – w zasadzie nie rozstajemy się ze swoimi smatrfonami i komputerami. Przywykliśmy do życia online tak bardzo, że to właśnie tam rozpoczynamy poszukiwania informacji, a także wybieramy potencjalnych usługodawców. Jeśli w takich warunkach przedsiębiorca wciąż ignoruje wagę internetowej działalności, niestety, ale prawdopodobnie nie zajdzie on daleko. Firma, która nie reklamuje się online, traci wielu potencjalnych klientów i kontrahentów. Żeby wykorzystać ten potencjał, wystarczy zacząć od założenia strony WWW.

 

Mało kto potrafi uporać się z tym zadaniem samemu. Dlatego też poleca się zlecenie założenia witryny wyspecjalizowanej, docenianej przez klientów firmie. Kiepskie wykonanie nie wchodzi tutaj w grę – strona internetowa szybko stanie się naszą najważniejszą wizytówką, a zatem musi być estetyczna, atrakcyjna i sprawiać wrażenie profesjonalnej. W końcu ma zachęcić klientów do skorzystania z naszej oferty! Pozostaje pytanie: jak wyłonić spośród wielu firm tworzących strony WWW te najlepsze, a jednocześnie takie, które nie zrujnują naszego budżetu?

 

Porównaj oferty i koszty

 

Uwaga: zanim zaczniesz szukać firmy, której zlecisz stworzenie firmowej strony internetowej, musisz zrozumieć, że głównym faktorem powinien dla Ciebie być korzystny stosunek jakości do ceny. Zrozum – to, co tanie, nie zawsze musi być gorsze, a najdroższe produkty często rozczarowują dość przeciętną jakością. Tak naprawdę nie warto sugerować się ceną – o wiele lepszym wyznacznikiem są umiejętności i rekomendacje, jakimi może się pochwalić dany wykonawca. Sprawdź, co potrafią wybrani freelancerzy i agencje, które rozważasz – przejrzyj ich przykładowe realizacje, zobacz, czy mają jakieś portfolio, poczytaj opinie klientów. Dobrą metodą jest też przygotowanie listy funkcjonalności, których oczekujesz, i dopytanie się u paru źródeł, jak zostałoby to wycenione – pozwoli to podjąć przemyślany wybór.

 

Tanie strony internetowe – plusy i minusy

 

Do największych wad, z jakimi kojarzy się zwykle tanie strony WWW, należy długi czas realizacji. Według obiegowej opinii niska cena wiąże się z brakiem kwalifikacji i doświadczenia, co z pewnością wpływa na wolniejsze tempo pracy i jej gorsze efekty. Nic bardziej mylnego! Choć bywają takie sytuacje, nie należy brać ich za regułę. Tanie strony internetowe znajdują się w ofercie profesjonalnych agencji z wieloletnim stażem. Niższa cena nie oznacza mniej solidnego wykonania, ale ograniczone wybory na etapie projektowania. Do dyspozycji klienta pozostaje wówczas kilka gotowych szablonów i standardowe funkcjonalności. Za spersonalizowaną grafikę czy programowanie wyjątkowych funkcji na zamówienie trzeba zwykle zapłacić o wiele więcej.

 

Tym samym okazuje się, że tanie strony internetowe powstają w błyskawicznym tempie. Nie trzeba daleko szukać – na stronie webteo.eu można znaleźć ofertę za 499 zł, w ramach której klient otrzyma kompletną, tanią stronę internetową, domenę, serwer i system do zarządzania treścią. Do tego Webteo dorzuca optymalizację pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarce internetowej oraz mobilną wersję strony. A teraz gwódź programu: agencja gwarantuje wywiązanie się z zadania w ciągu zaledwie dwóch dób. Po 48 godzinach można się cieszyć przejrzystą, łatwą w obsłudze, nowoczesną stroną firmową! Aby cena mogła być tak korzystna, należy wybrać jedną z dostępnych wersji strony WWW (albo one page – gdzie całość wyświetla się na jednym widoku – albo tradycyjny wariant z dodatkowymi podstronami). Oczywiście nie znaczy to, że wszystkie tanie strony internetowe muszą wyglądać tak samo – dobór kolorów czy wkomponowanie dosłanych zdjęć to tylko niektóre z metod personalizacji.

 

Drogie strony WWW – zalety i wady

 

Druga opcja to droga strona internetowa. Jak już zaznaczyliśmy, może się to wiązać z doskonałą jakością i postawieniem całego systemu specjalnie pod danego klienta. Z drugiej strony – może się okazać, że grafika na zamówienie i pakiet dedykowanych rozwiązań nie będą warte wygórowanej ceny. Należy więc bezwzględnie przejrzeć portfolio bądź demo i sprawdzić, co leży w zasięgu danej agencji. Przede wszystkim jednak trzeba zapytać samego siebie, czy na pewno gra jest warta świeczki. Czy zależy ci na wyróżnieniu się na tle konkurencji przy pomocy jakiegoś unikalnego rozwiązania, które zaplanowałeś od A do Z? Czy może wystraczy Ci nowoczesna, czytelna, łatwa w nawigacji strona, dzięki której jasno przedstawisz to, co masz do zaoferowania? Ty sam najlepiej wiesz, w jaki sposób skutecznie zareklamować swoją firmę!

 

Pamiętaj jednak, że tworzenie dodatkowych funkcjonalności od podstaw mocno winduje koszty. Dlatego zanim zapłacisz majątek za coś, czego być może wcale nie potrzebujesz, przemyśl to kilka razy – błyskawicznie realizowane i tanie strony WWW to naprawdę niezła alternatywa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marcin821

Komentarze (1)

  • avatar
    ~http://netpoint.systems 2018-03-06 19:34:03

    Jesli ktos jest nastawiony na maly zysk i skale dzialania oczywiste jest ze kupi strone na Allegro za 300 zl klepana na szablonie HTML, wszystko zalezy od tego co sie oferuje i jaki sie ma target. Strona to wirtualne biuro, tam tez wchodza ludzie i patrza, jesli wejda do "szopy" niczego nie kupia ....


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »