Firma » Biznes

Drugi milion euro na inwestycje

Drugi milion euro na inwestycje
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Globus Polska zrealizowała kolejny etap inwestycji technologicznych. Ich celem jest dalszy wzrost konkurencyjności firmy na rynku polskim

Rok 2008, to kolejny rok z rzędu w firmie Globus Polska, który stał pod znakiem inwestycji. W listopadzie br. producent mrożonek warzywnych i owocowych zakończył realizację projektów o łącznej wartości ponad 1 mln euro. Był to już drugi milion euro, który firma przeznaczyła na modernizację zakładów w ciągu ostatnich dwóch lat. Po ubiegłorocznych inwestycjach przedsiębiorstwo zdecydowało się kontynuować modernizację swoich fabryk mając na uwadze zwiększenie konkurencyjności produkcji oraz zmniejszenie obciążeń środowiska.

Inwestycje zostały przeprowadzone we wszystkich czterech zakładach produkcyjnych Globus Polska – w Dąbrowie Chełmińskiej, Ełku, Adamowie i Lipnie. Do każdego z nich zakupiono urządzenia do automatycznego ważenia mrożonek. Dodatkowo, w fabryce w Adamowie zamontowano nowy tunel zamrażalniczy firmy Frigoscandia oraz zmodernizowano maszynownię chłodniczą. W Dąbrowie Chełmińskiej zakupiono nowoczesny kalibrownik wibracyjny, przebudowano halę produkcyjną oraz zmodernizowano system detekcji amoniaku. W Ełku unowocześniono linię produkcyjną do warzyw korzeniowych i zamontowano dwa nowe zestawy pakujące. Natomiast w zakładzie produkcyjnym w Lipnie odnowiono linie blanszujące. Efektem poczynionych inwestycji jest zmniejszenie energochłonności i zwiększenie efektywności procesu produkcji oraz poprawa jakości wyrobów mrożonych. Inwestycje mają także wpływ na poprawę wydajności pracy oraz podwyższenie stopnia bezpieczeństwa obiektów. 

Pomimo ogólnego kryzysu gospodarczego i niesprzyjających okoliczności rynkowych firma Globus Polska nie zamierza poprzestać na tych dokonaniach. W roku 2009 zaplanowano szereg inwestycji, których celem jest dalsze zwiększanie efektywności produkcji. Będą to m.in.: zakup kolejnych, specjalistycznych urządzeń technologicznych, uruchomienie linii pakowania owoców mrożonych, czy też modernizacja transportu wewnętrznego.

Informacje o firmie Globus Polska Sp. z o.o.
Globus Polska Sp. z o.o. jest oddziałem znanego węgierskiego producenta przetworów owocowych i warzywnych w słoikach, konserw warzywnych i mięsno-warzywnych oraz mrożonych warzyw – Globus Konzervipari Rt., którego korzenie sięgają 1882 roku. Właścicielem firmy Globus jest obecnie Grupa CECAB, jeden z liderów agrobiznesu we Francji, zatrudniająca ponad 5800 pracowników oraz zrzeszająca ok. 8000 tamtejszych rolników. CECAB koncentruje swoją działalność na wytwarzaniu produktów mrożonych i konserwowych, produkcji mięsa wieprzowego i drobiu oraz jaj i produktów z jaj. Globus Polska zatrudnia łącznie ok. 500 pracowników i posiada 4 nowoczesne zakłady produkcyjne: w Lipnie, Adamowie, Dąbrowie Chełmińskiej oraz Ełku. Produkty firmy sprzedawane są pod marką Felco, której portfolio obejmuje mrożone owoce i warzywa, kompozycje mieszanek warzywnych, zupy, warzywa na patelnię i dania gotowe, przeznaczone zarówno na rynek detaliczny, jak i dla sektora HoReCa. Wszystkie wykorzystywane w procesie produkcji surowce pochodzą z kontrolowanych upraw, a wysoką jakość i bezpieczeństwo zdrowotne mrożonek potwierdzają międzynarodowe systemy HACCP, ISO 9001:2000 oraz British Retail Consortium Global Standard-Food. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »