Firma » Reklama

Druk offsetowy czy cyfrowy

Nowoczesna drukarnia cyfrowa posiada sprzęt drukarski, który umożliwia realizację zamówień w różnych technikach druku cyfrowego i offsetowego. Czy lepiej jest zamawiać usługi realizowane drukiem cyfrowym czy offsetowym?

Metoda druku cyfrowego

Polega na tym, że drukarnia otrzymuje materiały w formie danych komputerowych, co umożliwia ich bezpośrednie wydrukowanie.

Najlepszy do realizacji mniejszych, pojedynczych zleceń. Największą zaletą jest szybkość realizowanych zamówień, natomiast wadą jest nieco gorsza jakość niż w przypadku druku offsetowego. Maksymalny format wydruków wynosi A3+. W przypadku większej liczby zamówień jest on również mniej opłacalny cenowo.

Nadaje się do druku niskonakładowego, np. ulotek, reklam, materiałów biznesowych, druków akcydensowych. Zaletą jest możliwość personalizacji tych materiałów i możliwość szybkiego dodruku (jeśli będzie taka potrzeba).

Metoda druku offsetowego

Wyróżniamy tutaj druk arkuszowy i rolowy. Najlepsza metoda do realizacji większych zleceń, ponieważ w sumie koszty pojedynczego arkusza, wychodzą taniej niż w przypadku realizacji tego samego zlecenia metodą cyfrową.

Jednak druk offsetowy staje się nieopłacalny jeśli chodzi o małe zamówienia, ponieważ wymaga uruchomienia pracochłonnego cyklu produkcyjnego. Należy również uwzględnić dość długi czas schnięcia farby po wydrukowaniu. Druk offsetowy nadaje się natomiast doskonale do druku wysokonakładowego, do wydruków większych niż format A3, w szczególności książek, gazet.

Korzystając z metody drukiem offsetowym można też nadrukowywać na nietypowych materiałach oraz stosować niestandardowe kolory. Jednak nie mamy tutaj możliwości personalizacji.

Reasumując- to jaką technikę druku wybierzemy, zależy od konkretnego zamówienia, jego specyfiki oraz wysokości nakładu.

DRUKARNIA CYFROWA- REKPOL  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ZMarz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »