Technologie » Komputery

Drukowanie w firmie: monitorujesz, czyli oszczędzasz. Xerox przedstawia nowe urządzenie WorkCentre 6

Inwestycja w odpowiednie rozwiązania z zakresu sprzętu biurowego znacznie zmniejsza koszt prowadzenia działalności przedsiębiorstwa.

Według szacunków Gartnera, zastosowanie efektywnych metod kontroli wydruków oraz odpowiednia optymalizacja – sprzętowa, programowa i finansowa – pozwala na osiągnięcie łącznie nawet do 30% oszczędności w tym obszarze. Nowy WorkCentre 6655 pomaga najmniejszym firmom sprostać nawet największym wyzwaniom, jednocześnie ułatwiając pracownikom korzystanie z urządzenia drukującego. 

Z raportu Rhenus Logistics 2014 wynika, że Polscy urzędnicy zadrukowują ponad 8 600 000 kartek każdego dnia, czyli około 40 ton. Przedsiębiorcy nie wypadają wcale lepiej. Aż 11 000 000 ryz papieru A4 jest wykorzystywanych miesięcznie w polskich firmach. Daje to 464 000 000 arkuszy. Jeden dokument potrafi być kopiowany nawet 19 razy. W przedsiębiorstwach i instytucjach powinno się w krótkim czasie wprowadzić procedury pozwalające zoptymalizować koszty związane z drukiem dokumentów. Nowy model WorkCentre 6655 oferuje narzędzia upraszczające efektywniejsze zarządzanie drukiem.

 

- WorkCentre 6655 posiada funkcje, które korzystnie wpłyną na proces optymalizacji kosztów. Istnieje opcja dostosowania ustawień sterownika druku pod kątem oszczędności i wydajności. Na przykład, jako ustawienie domyślne można wprowadzić wydruk wielu obrazów obok siebie na jednym arkuszu. Dzięki temu zmniejsza się zużycie energii, co ma związek z funkcją Cisco® Energywise, która pozwala kontrolować i zarządzać informacjami na temat zużycia prądu przez urządzenie oraz ustawiać optymalne stany mocy oraz przerwy pomiędzy czasami oczekiwania. Urządzenie wyposażone jest również w narzędzia wstrzymujące wszystkie zadania, co pozwala na drukowanie dokumentów dopiero po zwolnieniu ich ręcznie przez użytkownika z panelu urządzenia - mówi Kamil Majchrzak, Product Manager, Xerox Polska.

 

W urządzeniu zastosowano technologię Xerox ConnectKey. Dzięki niej dokumenty mogą być bezpiecznie drukowane, skanowane i przesyłane do repozytoriów w chmurze, biur i lokalizacji na całym świecie.

 

- Dla większego komfortu użytkowników, WorkCentre 6655 został wyposażony w zdalny panel sterowania, który daje możliwość sterowania drukarką z każdego miejsca, nie tylko z biura, ale i podczas podróży - dodaje Kamil Majchrzak.

 

Xerox umożliwia swoim Klientom korzystanie z najnowszych systemów zabezpieczeń. Kontroler Xerox ConnectKey zawiera zintegrowaną technologię McAfee. To pierwszy tego typu program przeznaczony do drukarek wielofunkcyjnych, który chroni urządzenia przed potencjalnymi zagrożeniami z zewnątrz. Rozwiązanie białej listy McAfee jest gwarancją tego, że tylko bezpieczne, wstępnie zatwierdzone dokumenty i funkcje będą włączane na urządzeniach. Program aktualizuje się automatycznie, dzięki czemu nie trzeba tego robić ręcznie.

 

WorkCentre 6655 pozwala wyeliminować opóźnienia drukowania dzięki funkcji umożliwiającej pominięcie. Automatycznie wstrzymuje ona zadania wymagające użycia np. innego rozmiaru papieru i wykonuje następne zadanie oczekujące w kolejce. Rozdzielczość druku 1200 x 600 dpi zapewnia żywe, przyciągające uwagę kolorowe obrazy i wyraźny tekst.

 

 

Dostępność i ceny

Urządzenie Xerox WorkCentre 6655 jest już dostępne w Polsce. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Linkleaders

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »