Społeczeństwo » Społeczeństwo

„Drzewko za surowce wtórne” - eko akcja w Atrium Biała

„Drzewko za surowce wtórne” - eko akcja w Atrium Biała

Świętuj Dzień Ziemi z Atrium Biała! Najbliższa sobota, 20 kwietnia, w białostockiej galerii upłynie pod hasłem dbania o środowisko. W ramach Światowego Dnia Ziemi tego dnia centrum handlowe zaplanowało akcję ekologiczną, do udziału w której zaprasza wszystkich mieszkańców. Każda osoba, która przyniesie w  tym dniu odpady nadające się do recyklingu – otrzyma upominek w postaci sadzonki drzewka.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Dzień Ziemi to wydarzenie obchodzone 22 kwietnia niemal na całym świecie. Święto ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców planety na problemy związane z ochroną przyrody i promowanie postaw ekologicznych. Tego dnia w całej Polsce organizowane są różne inicjatywy społeczne o tematyce ekologicznej. Atrium Biała po raz kolejny postanowiło uczcić Dzień Ziemi, organizując akcję ekologiczną i zachęcając białostoczan do udziału w niej.

 

W ramach inicjatywy w najbliższą sobotę (20 kwietnia), zbierane będą surowce wtórne, które będzie można wymienić na małe drzewka. Mieszkańcy Białegostoku i okolic, którzy w tym dniu przyniosą do Atrium Biała odpady nadające się do recyklingu (makulaturę, butelki plastikowe, nakrętki plastikowe, puszki aluminiowe), będą mogli wymienić je na roślinkę gotową do posadzenia. Do rozdania jest 1500 sadzonek kilku gatunków drzew.

 

Zasady przyznawania roślinek za odpady:

 

·         Jedna sadzonka za 5 kg makulatury

·         Jedna sadzonka za 20 butelek PET

·         Jedna sadzonka za 20 puszek aluminiowych

·         Jedna sadzonka za każde 0,3 kg plastikowych nakrętek po napojach.

 

Jeden uczestnik może otrzymać do 10 sztuk sadzonek; wszystko zależy od ilości przyniesionych surowców wtórnych. Odpady zostaną zważone, policzone i zanotowane w strefie na placu zewnętrznym przy molo, nieopodal wejścia od strony restauracji KFC. W zamian za surowce wtórne uczestnik akcji otrzyma bilecik na odbiór drzewka, który zrealizuje w pasażu Atrium Biała, obok strefy gastronomicznej. Na miejscu będzie można wybierać spośród kilku gatunków drzew. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do wyczerpania zapasów, lub do godziny 15.00.

 

- Przyroda to istotny element życia, dlatego dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Zbliżający się Dzień Ziemi to okazja do tego, aby poruszyć temat świadomości przyrodniczej i zwrócić uwagę na zasady efektywnego recyklingu. To już kolejny rok, gdy wspólnie z nami każdy będzie mógł podarować prezent naturze z okazji Dnia Ziemi. Naszą akcją chcemy przypomnieć, że dbanie o środowisko nie powinno mieć wyznaczonych dni, ale być naszym codziennym nawykiem, a proekologiczne zachowania możemy wprowadzić w naszych własnych domach - mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

 

Organizatorami akcji są Kurier Poranny i Gazeta Współczesna, natomiast partnerem Atrium Biała.

 

Więcej informacji na stronie www.atrium-biala.pl oraz na profilu Fb: https://www.facebook.com/AtriumBiala.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaG.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »