Technologie » Telekomunikacja

Dual SIM czyli dwa numery w jednym telefonie

Dual SIM czyli dwa numery w jednym telefonie
Zobacz więcej zdjęć »
Zapewne wielu z nas pamięta czasy, kiedy telefon komórkowy był w zasięgu jedynie najbogatszych. Pierwsze modele komórek spędzały sen z powiek niejednemu amatorowi gadżetów. Dzisiaj telefon komórkowy jest dostępny dla każdego.

Szacuje się, że w Polsce liczba komórek przewyższa liczbę mieszkańców a zapotrzebowanie na ten wynalazek wcale nie maleje. W związku z tym, iż telefon komórkowy cieszy ię niesłabnącą popularnością zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym niejednokrotnie stajemy się właścicielami dwóch a nawet trzech aparatów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dla kogo?

Funkcja Dual SIM rozwiązuje problemy wszystkich, dla których korzystnie z dwóch telefonów staje się uciążliwym obowiązkiem. Dzięki tej opcji możemy zachować jeden aparat, który będzie obsługiwał dwie karty SIM czyli dwa różne numery telefonów. Tak więc, jeśli jesteśmy posiadaczami numeru firmowego i osobistego wystarczy zaopatrzyć się w jeden telefon z funkcją Dual SIM i uwolnić się od dodatkowego balastu. Nie musimy już wówczas pamiętać o zabieraniu wszędzie ze sobą dwóch aparatów, nie musimy także zastanawiać się nad tym, który telefon dzwoni za każdym razem kiedy usłyszymy znajomy sygnał.

Możliwość obsługi dwóch kart za pośrednictwem jednego aparatu daje użytkownikowi szerokie pole manewru. Oprócz wygodnego łączenia dwóch numerów można także używać kart różnych operatorów, na przykład w celu wyboru najatrakcyjniejszych promocji bądź też używać karty na abonament plus awaryjnie karty na doładowania. Opcji korzystania z Dual SIM jest wiele w zależności od bieżących potrzeb i upodobań użytkowników.

Jak to działa?

Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje Dual SIM. W pierwszym przypadku telefony posiadają na stałe wbudowane dwa sloty SIM, umożliwiające sprawny montaż kart. Druga propozycja to adapter Dual SIM przeznaczony dla standardowych telefonów. Adapter ma postać niewielkiej blaszki, na której umieszczamy dwa chipy kart i dopiero wtedy wkładamy w slot telefonu. Takie rozwiązanie ma jedną dosyć istotną wadę. Mianowicie, jeśli zdecydujemy się na adapter Dual SIM musimy liczyć się z tym, iż w danej chwili aktywna może być tylko jedna z kart. Inaczej rzecz się ma w przypadku funkcji Dual SIM w standardzie telefonu. Tutaj użytkownik może posługiwać się dwoma numerami jednocześnie bez konieczności wyłączania aparatu czy przełączania z jednej karty na drugą. Obecnie na rynku coraz częściej spotykamy takie właśnie modele telefonów. Jednym z producentów, który wszystkie swoje aparaty zaopatruje wbudowany Dual SIM jest Treecon. W ich ofercie znajdziemy sporo atrakcyjnych telefonów zaskakujących innowacyjnymi rozwiązaniami i atrakcyjną ceną. Wśród takich modeli jest telefon H806. Dokładna prezentacja tego aparatu dostępna na stronie www.treeecon.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mkunysz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »