Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Duński patent RetinaLyze może uratować wzrok polskich pacjentów

Duński patent RetinaLyze może uratować wzrok polskich pacjentów
Zobacz więcej zdjęć »
W dniu wczorajszym, w urokliwych wnętrzach restauracji „Dwie Trzecie” w Warszawie, odbyło się spotkanie pod hasłem "Profilaktyka ślepoty oraz utraty wzroku z powodu cukrzycy", którego organizatorem była duńska firma RetinaLyze.

Celem było zwrócenie uwagi na wykonywanie badań przesiewowych, służących ochronie przed utratą wzroku, szczególnie u osób chorujących na cukrzycę. A także przedstawienie sposobów współpracy polsko – duńskiej w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Gościem Honorowym spotkania był Steen Hommel, Ambasador Królestwa Danii.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia redaktor naczelnej magazynu Hipoalergiczni, Żanety Geltz, która wprowadziła wszystkich obecnych w temat, prezentując duńskie standardy profilaktyki zdrowotnej. Zwróciła szczególną uwagę, na to, że przy wykorzystaniu duńskich patentów możemy ratować życie polskich pacjentów nieświadomych zagrożenia, jakim jest utrata wzroku. O współpracy polsko-duńskiej pod hasłem „Smart Living”, której głównym zadaniem jest przenoszenie na grunt Polski dobrych praktyk, dotyczących ochrony zdrowia i środowiska, które już funkcjonują w Danii, opowiedział gość Honorowy Steen Hommel, Ambasador Królestwa Danii.

Podczas konferencji wystąpił Robert Birch, przedstawiciel marki RetinaLyze który zaprezentował opatentowane, duńskie oprogramowanie tej marki, służące do wykonywania badań przesiewowych, w kierunku retinopatii cukrzycowej (DR) i zwyrodnień plamki żółtej związanych z wiekiem (AMD), wykrywające zmiany i schorzenia oczu w czasie rzeczywistym w ciągu 30 sekund! Przedstawił fenomen badań i wykrywalność DR i AMD, które mają miejsce w Danii. Potwierdził, że badania wykonane za pomocą oprogramowania mogą uratować również wielu Polaków przed utratą wzroku.


Na świecie jest około 40 mln osób niewidomych, a 80% z nich można było pomóc i zapobiec chorobie. Prognozuje się, że liczba zdiagnozowanych diabetyków i osób pre-diabetycznych podwoi się w ciągu najbliższych 10 lat z 600 mln rocznie (2015) aż do 1,2 mld rocznie (2025). Wszystkie osoby chorujące na cukrzycę powinny być badane pod kątem retinopatii cukrzycowej przynajmniej raz w roku. Do tej pory nie było takiej możliwości ze względu na długie kolejki do lekarzy okulistów. Teraz, dzięki oprogramowaniu RetinaLyze, optometryści mogą wykonywać badania przesiewowe i otrzymywać wyniki w przeciągu niecałej minuty! Oprogramowanie zostało wdrożone w ponad 10 krajach na świecie, w salonach optycznych, firmach ubezpieczeniowych, w prywatnych i publicznych szpitalach. Obecnie wykonujemy 30 000 badań przesiewowych każdego miesiąca. Spośród tej liczby, około 100-200 klientów kierowanych jest do okulisty, ze względu na odkryte zmiany. W większości przypadków pacjenci dowiadują się o problemie, kiedy jest już za późno, aby zapobiec nieodwracalnym zmianom. Nasze oprogramowanie pozwala zdiagnozować i uratować 95% przypadków utraty wzroku i rozwijającej się ślepoty u osób chorych na cukrzycę. Na pewno warto. Z pewnością w Polsce jest podobny odsetek klientów salonów optycznych, którzy nie podejrzewają, że będą mogli skorzystać z badań przesiewowych RetinaLyze – powiedział Robert Birch, CEO RetinaLyze.

W programie konferencji nie zabrakło atrakcji w postaci śniadania z duńską nutą. Jak również miejsca na dyskusje i rozmowy biznesowe.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Hipoalergiczni.

 

Informacje szczegółowe:

Żaneta Geltz
Redaktor Naczelna
Magazynu Hipoalergiczni
tel. +48 607 085 807
e-mail: zaneta.geltz@hipoalergiczni.pl 

Renata Postawa-Giza
PR Specialist
Lucky Monday PR&Events
tel. 607 200 775
e-mail: r.postawa-giza@luckymonday.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lucky Monday PR Events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »