Rozrywka i wypoczynek » Sport

Duże obciążenia i małe ilości powtórzeń

Duże obciążenia i małe ilości powtórzeń
Zobacz więcej zdjęć »
Trening fizyczny może wyglądać bardzo różnie. Jeśli chcemy, aby przynosił on odpowiednie skutki, to najpierw musimy określić, co chcemy poprzez ten trening osiągnąć.

Bardzo wielu ludzi odwiedzających siłownie ma na celu poprawę stanu swojej masy mięśniowej. Oczywiście nie jest to łatwe, aczkolwiek również trzeba powiedzieć, że nie jest także trudne. Trening na masę jest najpopularniejszą formą spotykaną na siłowniach. W zasadzie to trudno mówić o tym, że komukolwiek zależy tylko i wyłącznie na masie mięśniowej i na tym koniec. Ten rodzaj treningu to, bowiem dopiero pozycja wyjściowa do treningu na rzeźbę oraz możliwości poprawy swojej siły. Trening na masę jest stosowany zarówno przez amatorów jak również przez zawodowców. W niektórych przypadkach musimy powiedzieć, że jest on czymś po prostu koniecznym. Jak jednak powinien wyglądać prawdziwy trening na masę? Jeśli dotychczas nic nie ćwiczyliśmy, to nawet niezbyt intensywny trening pozwoli na pewien wzrost naszej masy mięśniowej.
Regularnie
Oczywiście jednak nie należy trenować tylko raz na jakiś czas. Aby osiągnąć zadowalające efekty treningowe, musimy ćwiczyć regularnie. Bez wątpienia trzeba w tym miejscu podkreślić, że dla widocznego i zarazem zadowalającego nas efektu, musimy stale zwiększać obciążenia treningowe, aby dać naszym mięśniom pewien impuls do pracy i tym samym do wzrostu. Sekret skutecznego treningu na masę mięśniową tkwi w takim jego zaplanowaniu, aby uwzględniał on ćwiczenia przy stosunkowo dużych obciążeniach i jednoczesnej małej ilości powtórzeń. Konkretne ćwiczenia musimy sobie ustalić sami, przy czym oczywiście możemy sugerować się tym, co podpowie nam trener na siłowni czy też inna osoba bardziej doświadczona w tej materii. Trening na masę zawsze daje efekty. U niektórych te efekty są widoczne znacznie szybciej, u innych nieco później. Jednakże każdy ruch powoduje, że nasze mięśnie pracują, a tym samym rosną. Jeśli zwiększamy nasz wysiłek, to mięśnie tym bardziej się rozwijają i uzyskujemy w ten sposób większą masę mięśniową, co prowadzi do zwiększenia siły.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »