Firma » Biznes

Dwóch niezależnych członków w nadzorze MLP Group S.A.

Dwóch niezależnych członków w nadzorze MLP Group S.A.
Zobacz więcej zdjęć »
Maciej Matusiak oraz Jacek Tucharz zostali powołani przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy do Rady Nadzorczej dewelopera powierzchni magazynowych. Organ kontrolny MLP Group S.A. został poszerzony do sześciu osób.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy MLP Group S.A,. na posiedzeniu w dniu 15 stycznia 2014 r., powołało dwóch nowych niezależnych członków: Macieja Matusiaka i Jacka Tucharza, do Rady Nadzorczej dewelopera powierzchni magazynowych. Tym samym skład organu kontrolnego MLP Group S.A. został poszerzony do sześciu osób.
Maciej Matusiak jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, posiada tytuł Chartered Financial Analyst (CFA) oraz licencję maklera papierów wartościowych. W latach 1995-1996 pracował w Daewoo Towarzystwo Ubezpieczeniowe SA w Wydziale Inwestycji Kapitałowych jako dealer papierów wartościowych i analityk finansowy. W latach 1996-1998 był zatrudniony w Bankowym Domu Maklerskim PKO BP jako analityk finansowy. Od 1998 do 2002 pracował w Grupie Commercial Union - najpierw w Wydziale Inwestycji Commercial Union Polska - Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA, a następnie w Commercial Union Investment Management (Polska) SA. Od 2006 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Artemis Investment Sp. z o.o. w Warszawie.
Aktualnie zasiada w radach nadzorczych: Interbud Lublin S.A., Drop S.A., Qumak S.A., LPP S.A., Grupa Kęty S.A., uczestnicząc w tych podmiotach w pracach komitetu ds. audytu. Wcześniej pełnił obowiązki członka rady nadzorczej w wielu innych spółkach notowanych na GPW.
Jacek Tucharz posiada wykształcenie wyższe uzyskane w Szkole Głównej Handlowej, na Wydziale Handlu Zagranicznego oraz ukończył Podyplomowe Studium Polityki Marketingowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada licencję maklera papierów wartościowych. W 1993 roku podjął pracę w Biurze Maklerskim Powszechnego Banku Kredytowego z początku jako specjalista później jako makler papierów wartościowych. Od 1996 do 1999 roku był związany z XI NFI. Następnie piastował stanowisko Dyrektora Inwestycyjnego w Trinity Management oraz PZU NFI Management. W roku 2005 został powołany na Wiceprezesa Zarządu ds. finansowych w Zelmot S.A., a w roku 2006 objął stanowisko dyrektora finansowego w Hygienika S.A. Od 2006 roku prowadzi indywidualną działalność gospodarczą.
Aktualnie sprawuje funkcje członka rady nadzorczej w Pelion S.A. oraz Rovese S.A. reprezentując w tych podmiotach inwestorów finansowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w sprawowaniu nadzoru w spółkach giełdowych.
Zgodnie ze statutem Spółki, Rada Nadzorcza MLP Group S.A. składa się z 6 członków, przy czym do czasu powołania niezależnych członków liczyła 4 osoby. Poza nowo powołanymi członkami w organie kontrolnym dewelopera zasiadają nadal: Shimshon Marfogel, Eytan Levy, Yosef Zvi Mei, Baruch Yehezkelov, reprezentujący wiodących akcjonariuszy. Do wyboru swoich przedstawicieli uprawnieni są Cajamarca Holland B.V. oraz Miro B.V. do momentu utrzymania łącznie co najmniej 40% w kapitale zakładowym MLP Group S.A. Z tego Cajamarca Holland B.V. przysługuje osobiste uprawnienie do powoływania i odwoływania 3 członków Rady Nadzorczej, w tym Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Natomiast Miro B.V. przysługuje osobiste uprawnienie do powoływania i odwoływania 1 członka Rady NadzorczejRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »