Firma » Finanse

Dynamiczny rozwój Spółki w Rumunii - EuCO zapowiada boom na tamtejszym rynku

Dynamiczny rozwój Spółki w Rumunii - EuCO zapowiada boom na tamtejszym rynku
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa Kapitałowa Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO), lider rynku odszkodowań w Europie Środkowo-Wschodniej, opublikowała sprawozdanie finansowe za pierwsze półrocze 2019 roku.

Spółka po II kwartałach osiągnęła przychody  na poziomie 37,4 mln. zł. Zysk netto wyniósł blisko 3,3 mln zł. W drugim kwartale przychody przekroczyły 18,8 mln. zł. a zysk netto 1,75 mln. zł.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


„W przyszłość patrzymy z optymizmem. Rozwijamy naszą „perłę w koronie", czyli spółkę w Rumunii.  Myślę, że na tamtym rynku, jeśli chodzi o przychody i zyski czeka nas prawdziwy boom. Jesteśmy tam niekwestionowanym liderem, co miesiąc pobijamy rekordy jeśli chodzi o liczbę i wielkość spraw. Tylko we wrześniu na samych wokandach czeka tam już 600 spraw, to kolejny rekord. Do firmy przychodzi już miesięcznie ponad 800 spraw. Osiągnięcie takiej wartości zakładaliśmy dopiero na koniec 2019 roku. Możemy spodziewać się, że w najbliższych kwartałach większość tych spraw zakończy się i powiększy nasze wyniki finansowe. Po I półroczu wartość prowadzonych spraw to ponad 415 mln. złotych. To trwała tendencja wzrostowa" - powiedział Michał Karewicz, zarządzający zespołem Centrul European De Despagubiri SRL.

 

Jednym z podstawowych obecnie celów jest systematyczne generowanie gotówki. EuCO zakłada wykup ok. 10 mln. zł. wyemitowanych obligacji oraz refinansowanie pozostałej części zadłużenia. W II kwartale Grupa wygenerowała cash flow operacyjny na poziomie   4,8 mln zł. Spółka planuje rozwijać biznes w Polsce, tam gdzie są ku temu najbardziej sprzyjające warunki. Są już pierwsze efekty. Większy nacisk kładzie się na obsługę spraw dotyczących szkód osobowych. Od kilku miesięcy widoczny jest znaczny wzrost liczby przesyłanych do firmy spraw z tej kategorii, co wprost przekłada się na zwiększenie wartości zgłoszeń do towarzystw ubezpieczeniowych. W tym segmencie wartość prowadzonych spraw powiększyła się o ponad 20 mln. zł. w porównaniu do ostatniego kwartału.

W wynikach I półrocza  widoczny jest  efekt zmian MSSF 9  w sposobie księgowania cesji szkód rzeczowych, które spółka rozpoznaje obecnie dopiero w momencie wpływu środków. Pamiętajmy, również, że tradycyjnie to zawsze II półrocze jest czasem, gdy Towarzystwa Ubezpieczeniowe realizują większy wolumen, jeśli chodzi o wypłaty odszkodowań. Optymalizujemy koszty, inwestujemy w szkolenia i rozwój sieci sprzedaży. To duże nakłady ale przyniosą efekt finansowy w kolejnych kwartałach. Cieszymy się naszymi sukcesami na rynku rumuńskim. Rośniemy tam rok do roku w tempie 40 - 60 procent. Szkolimy i wzmacniamy naszą sieć, która działa już na terenie całej Rumunii. Bardzo zniszczona sieć dróg oraz najwyższe w Europie czarne statystyki wypadków pokazują, że zapotrzebowanie na nasze wsparcie jest bardzo wysokie" - powiedział Krzysztof Lewandowski, prezes GK EuCO.

EuCO planuje także zmiany w strukturze działania spółki oferującej poszkodowanym kompleksową usługę samochodu zastępczego z polisy OC  - EuCOvipcar.

Plany dotyczą zamiany dotychczasowej floty 200 pojazdów małych na 100 aut wyższej klasy. Przyniesie to redukcję kosztów obsługi, powodując jednocześnie znaczący wzrost efektywności wykorzystania floty EuCOvipcar.

Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO) jest liderem rynku odszkodowań w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa Kapitałowa EuCO działa na terenie Polski, Rumunii, Czech oraz Węgier  i w ciągu 13 lat stała się jedną z wiodących instytucji wspierających ofiary wypadków w walce o odszkodowania. Od 2010 roku Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.  EuCO pomogło już 250 tysiącom osób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kancelaria PR
http://www.kancelariapr.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »