Dom » Budownictwo

Dyskretna ochrona współczesnego budynku z drewnianą fasadą za sprawą DuPont™ Tyvek® UV Facade

Dyskretna ochrona współczesnego budynku z drewnianą fasadą za sprawą DuPont™ Tyvek® UV Facade
Zobacz więcej zdjęć »
Elegancka elewacja z otwartymi spoinami wymaga nie tylko wybitnej, ale także dyskretnej ochrony, która nie zostanie podważona w estetycznej wizji projektu. Pod atrakcyjną okładzinę z żywotnika olbrzymiego zamontowano zaawansowaną membranę budowlaną DuPont™ Tyvek® UV Facade.

Stworzona specjalnie do takich zastosowań DuPont™ Tyvek® UV Facade została opracowana przy użyciu tej samej unikalnej technologii, która uczyniła z DuPont™ Tyvek® wiodącą paroprzepuszczalną membraną budowlaną na rynku. Ten innowacyjny proces produkcji pozwala na większą swobodę i pewność podczas projektowania fasad wentylowanych, szczególnie, że niezawodnie chroni przed wiatrem, wodą, kondensacją i niechcianym przepływem powietrza. Membrana jest również odporna na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV i oferuje zupełnie czarne wykończenie. DuPont™ Tyvek® UV Facade posiada oznakowanie CE zgodnie z normą EN 13859-2, a rygorystyczne testy wykazały, że może wytrzymać działanie promieniowania UV przez znaczący okres czasu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nowy obiekt wybudowany jest w Long Ashton (Bristol, Wielka Brytania). Jest to dwukondygnacyjna, współczesna przybudówka, która została połączona ze starą wozownią. Projekt został wykonany własnymi siłami i zaprojektowany tak, aby dać właścicielom większą przestrzeń życiową dla ich rosnącej rodziny. Membrana budowlana DuPont™ Tyvek® UV Facade została zamontowana bezpośrednio za okładziną z drewna i całkowicie otacza ściany budynku, jak również dwuspadowy dach. Taśma Butylowa DuPont™ Tyvek® została wykorzystana do zaklejenia zagłębień a taśma DuPont™ Tyvek® UV Facade do zaklejenia łączeń. Doskonała wydajność cieplna i szczelność były decydującymi czynnikami w tym proekologicznym przedsięwzięciu zbudowanym przy użyciu systemu izolacyjnego Kingspan Tek SIPS, z powietrznymi pompami ciepła i oknami o potrójnym przeszkleniu.

Garry Dyke, dyrektor Point1 Building Systems wyjaśnia, „Elewacja nie jest nieprzerwana i dlatego musieliśmy zastosować całkowicie czarną, nie przepuszczającą wody i odporną na promieniowanie UV membranę paroprzepuszczalną, która nie byłaby widoczna po zakończeniu budowy. DuPont dostarczył doskonałe wsparcie techniczne i pomógł nam opracować specyfikację instalacji membrany.”

Garry dodaje: „Nasz zespół montażowy odkrył, że membrana, z którą pracowali, okazała się mocna, łatwa do położenia, a co więcej, DuPont oferuje szeroki wybór uszczelnień i taśm, aby pomóc w minimalizowaniu nakłuć itp. Podsumowując, jest to znakomicie zaizolowany projekt, gdyż oprócz DuPont™ Tyvek® UV Facade i systemu panelowego na ściany i dach Kingspan TEK142, również zainstalowaliśmy 25mm warstwę izolacji TP10 (Thermapitch) w celu dalszego zmniejszenia mostków termicznych i poprawy zapotrzebowania na ogrzewanie. Ogólnie rzecz biorąc osiągnęliśmy imponujący współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0.15W/m²K”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

desande
http://desande.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »