Dom » Wnętrza

Dywany dla dzieci - w poszukiwaniu idealnego rozwiązania

Dywany dla dzieci - w poszukiwaniu idealnego rozwiązania
Zobacz więcej zdjęć »
Dywany dla dzieci to temat rzeka, budzący na dodatek wiele sprzecznych opinii i dylematów. Jak zresztą wszystko, z czego mają korzystać najmłodsi... Wiadomo, ma być bezpiecznie, zdrowo, a przy tym najlepiej, aby podobało się zarówno rodzicom jak i ich pociechom. Sprawa nie jest łatwa.

Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów dla naszych milusińskich, można by rzec przyprawiająca o zawrót głowy. Dzisiaj skupimy się jednym z bardziej złożonych problemów, jakim są dywany dla dzieci.

Dywany dla dzieci - wełna, bawełna czy syntetyk

Dywany dla dzieci wytwarza się z wielu różnych surowców, które najprościej zaklasyfikować w dwie grupy: naturalne i sztuczne. W pierwszej kategorii dominują dywany wełniane i bawełniane, w drugiej akrylowe, poliestrowe, poliamidowe i polipropylenowe. I jak to zwykle bywa, oba sorty mają swoich zwolenników i przeciwników.

Dywany dla dzieci wełniane to opcja raczej rzadko wybierana. Co prawda ten rodzaj włosia wykorzystywany jest w produkcji dywanów od zarania dziejów i ceniony za swoje niezwykłe właściwości prozdrowotne, jednak w tym wypadku raczej nie zda egzaminu. Dlaczego? Po pierwsze (i najważniejsze) bardzo długo pyli, a co za tym idzie, może wywoływać reakcje uczuleniowe, a obecnie szacuje się, że co drugie dziecko cierpi z powodu mniej lub bardziej nasilonej alergii. Po drugie, takie dywany dla dzieci są zwyczajnie bardzo drogie, a biorąc pod uwagę szybko zmieniające się gusta naszych pociech, długoletnie inwestycje w tym wypadku nie maja sensu.

Drugą możliwością z kategorii "produkty naturalne" są dywany dla dzieci bawełniane. Ich największe zalety to odporność na plamy, łatwość w utrzymaniu w czystości (można je prać nawet w pralce), antyalergiczność i kusząca cena. Niestety jednak nie są one rozwiązaniem idealnym. Przede wszystkim ciągle jest to nowość na rynku, więc nie ma co liczyć na szał wymyślnych wzorów i fasonów. Ponadto dywany dla dzieci bawełniane szybko się mechacą, nie są tak estetyczne jak wersje wełniane i pozbawione są puchatego runa, zatem nie zamortyzują upadku naszej pociechy w razie konieczności.

Przejdźmy teraz do drugiej grupy jaką tworzą dywany dla dzieci syntetyczne. W tej kategorii mamy kilka możliwości, jednak najlepszym wyborem będą kobierce z akrylu. Jak informuje konsultant sklepu z dywanami Dywante, te dywany dla dzieci doskonale imitują wełnę, powielają jej najcenniejsze właściwości (zapewniają optymalną izolację cieplną i akustyczną), są miękkie, przyjemne w dotyku, trwałe, łatwe w pielęgnacji, a przy tym nie wywołują alergii i są dość tanie. Krótko mówiąc, posiadają wszystkie te cechy, jakimi powinny się charakteryzować idealne dywany dziecięce.

Dywany dla dzieci - w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo

Wiemy już z czego powinny być wykonane dywany dla dzieci, jednak to nie koniec dylematów. Nie możemy po prostu iść do sklepu i sięgnąć po pierwszy lepszy akrylowy model. Powinniśmy zwrócić baczną uwagę na to, czy wytypowany dywan posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Pamiętajmy bowiem, że organizm dziecka, znajdując się w fazie silnego rozwoju, jest szczególnie narażony na działanie szkodliwych substancji, jakie często zawarte są w gorszej klasy produktach, zwłaszcza chińskich. Najlepiej zatem wybierzmy dywany dla dzieci wytworzone w Unii Europejskiej, gdzie wszelkie normy są dużo bardziej restrykcyjne.

Dobrze też zwrócić uwagę na grubość runa i wielkość kobierca. Dywany dla dzieci powinny mieć dłuższe włosie, które odpowiednio zamortyzuje upadki malucha w czasie szalonej zabawy czy nauki chodzenia. Dobrze też, aby wybrany model był optymalnie dopasowany wielkością do pokoju. Jeśli chodzi o dywany dla dzieci zaleca się zakup produktów większych, obejmujących swoją powierzchnią cały pokój lub znaczną jego część. Dzięki temu zminimalizowane zostaje ryzyko, że dziecko potknie się o jego krawędź i uderzy o meble.

Dywany dla dzieci - popuśćmy wodze fantazji

Wszystkie produkty przeznaczone dla najmłodszych powinny być nie tylko bezpieczne, ale również stymulować rozwój intelektualny i wyobraźnię naszych pociech. Tak samo jest jeśli chodzi o dywany dla dzieci. Wybierajmy zatem modele, które są zgodne z zainteresowaniami małego człowieka. Niech to będzie kobierzec przedstawiający średniowieczny zamek, mapę, planszę do gry czy wiejską farmę. W tym wypadku możliwości mamy naprawdę bez liku. Ciekawym rozwiązaniem będą też dywany dla dzieci 3D, które dzięki specjalnej technice strzyżenia włosia, zapewniają wrażenie trójwymiarowości. W ten sposób możemy wykreować w pokoju malucha inny, bajkowy świat.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oleo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »