Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Działanie pośrednie

Działanie pośrednie
Zobacz więcej zdjęć »
Może to i pewien paradoks, a może nic z tych rzeczy. Beta alanina to suplement diety bardzo chętnie stosowany przez wielu sportowców. Dlaczego? Zasadniczo sama beta alanina nie powoduje wzrostu masy mięśniowej, a konkretnie nie ma takiej mocy, aby stanowić budulec białek ustrojowych.

Jednakże jak najbardziej ma ona wpływ na zwiększanie masy mięśni i to dosyć spory. Tutaj mamy do czynienia z typowym działaniem pośrednim, a konkretnie z pobudzaniem karnozyny, z powodowaniem wzrostu jej stężenia w ludzkich mięśniach. Właśnie tenże aspekt jest powodem tego, że beta alanina, jako suplement diety stała się bardzo pożądanym produktem, bez którego trudno wyobrazić sobie trening. No może to stwierdzenie jest nieco na wyrost, gdyż na rynku mamy dostępnych wiele suplementów diety dla sportowców, ale na pewno beta alanina zajmuje w ich hierarchii bardzo ważne i czołowe miejsce.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dlaczego warto?

Beta alanina powoduje, iż organizm ludzki znacznie łatwiej walczy z zakwaszeniem, a konkretnie oczywiście musimy w tym miejscu wskazać na jego mięśnie. Mniejsze zakwaszenie, mniejszy poziom kwasu mlekowego jest równoznaczny ze zwiększeniem możliwości treningowych. Jeśli natomiast ktoś trenuje dłużej, jeśli na trening poświęca znacznie więcej czasu, to oczywiście może oczekiwać bardzo dobrych rezultatów. Stosując beta alaninę, jako suplement diety dla sportowców, musimy jasno powiedzieć, że nasza wydolność ulega znacznemu powiększeniu, nasz organizm znacznie szybciej przyzwyczaja się do zwiększonych obciążeń i możemy więcej czasu poświęcić na ćwiczenia. Jednocześnie możemy mówić o mniejszym zmęczeniu, a więc po treningu będziemy mieli jeszcze wiele ochoty do tego, aby korzystać z rozrywki. Beta alanina to oczywiście tylko jedna z wielu możliwości suplementowania treningu, wspomagania się substancjami dodatkowymi. Niemniej jednak bardzo wiele osób nie wyobraża sobie stosowania czegoś innego w sytuacji, w której już zasmakowało dobroczynnego działania beta alaniny. Zresztą też nie ma potrzeby, aby sięgać po coś innego.

Polecamy artykuł o beta-alaninie, do przeczytania tutajRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »