Rozrywka i wypoczynek » Gry

Dzieci i szachy: najlepiej rozwijająca się gra

Dzieci i szachy: najlepiej rozwijająca się gra
Zobacz więcej zdjęć »
Psychologowie i metodolodzy twierdzą, że to szachy mogą stać się najbardziej skuteczną grą dla rozwoju dziecka. A zapoznanie go z tą starożytną grą może już od trzech lat. Prezentujemy nową stronę z szachy komputerowe dla dzieci i ich rodziców, gdzie można pobrać gry w szachy za darmo.

Lepiej uczyć dzieci w szachy etapami, najpierw przez nauczenie dziecka zasad tej osobliwej wojny na szachownicy. W końcu wszystko to łatwo sobie wyobrazić w postaci barwnej bajki, na którą dzieci reagują bardzo żywo. Król, królowa, słoń, koń ... to są figurki wielu opowieści i legend.
Zasady gry są łatwo absorbowane przez dzieci - ich mózgi są otwarte na wiele konwencji. I możesz zacząć grać w szachy online na www.szachy-online.comonline i bezpłatnie.
Koń musi tak chodzić na szachownicy, więc ma prawo. Dla dziecka takie konwencje nie mają znaczenia, ale wyobraźnia i fantazja zaczynają w pełni funkcjonować.
Ucząc dziecięcej szachownicy, nie przejmuj się tym, że zostanie nowym Karpowem lub Kasparowem. Przy okazji na portalu szachowym jest to możliwe od samego Kasparowa. Ważniejsze jest inne: umiejętności i cechy, które dziecko nabywa, poznanie tej fascynującej gry. Psychologowie twierdzą, że to szachy kształtują zdolność dziecka do logicznego myślenia, chęć wygrywania, umiejętność odpowiedniego postrzegania wszelkich nowych informacji. To będzie niezbędne, gdy pójdzie do szkoły, a nauczyciele zaczną przed nim stawić czoło innym, także wymagającym zadaniom. A nawet jeśli pamiętamy o historii - zapomnieć o wielkim arcymistrz - umiejętność gry w szachy zauważyć takich znanych pisarzy z całego świata, jak Leo Tolstoy i Iwan Turgieniew. Ta umiejętność pomogła im skomponować bardzo złożone prace, w których występuje tak wiele postaci, że nikogo to nie dziwi i zapominają. Ale dwie klasyki pamiętały wszystkich, nawet "pionki" na swojej literackiej szachownicy. Dlatego na naszym portalu oferujemy szachy dla dzieci.
Jak dla współczesnych psychologów, oni twierdzą, że dzieci, które wiedzą, szachy, dużo szybciej niż ich rówieśnicy, aby wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje, oni trenować pamięć i zdolność koncentracji w danej kwestii. W życiu, podobnie jak w szachach, są w stanie obliczyć swoje działania na kilka ruchów do przodu.
I jeszcze jedną ważną cechą, która pojawia się w nauczaniu gry w szachy, jest pragnienie zwycięstwa. Zgadzam się, że w połączeniu z możliwością obliczania kroków, chęć bycia na koniu może w znacznym stopniu pomóc dziecku później, w jego późniejszej dorosłości. Po tym wszystkim, nie może być wiele opcji, mianowicie szachy pozwala na bardzo młody wiek liczyć w głowie najróżniejsze warianty kombinacji: najpierw w grze, a następnie - w rzeczywistości. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Szachy-Online.com
http://www.szachy-online.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 117884 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )