Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Dzieci zwiedzają świat w Pasażu Łódzkim

Dzieci zwiedzają świat w Pasażu Łódzkim
Zobacz więcej zdjęć »
Podróż dookoła świata w kilkadziesiąt minut, nauka podstawowych zwrotów w różnych językach oraz poznanie zwyczajów rówieśników z innych kontynentów. Takie atrakcje przygotowało Centrum Edukacji Obywatelskiej na bezpłatne warsztaty edukacyjne dla najmłodszych.
Będą się one odbywały w Pasażu Łódzkim, codziennie od 17 września do 2 października.

Podczas zajęć dzieci będą miały okazję obejrzeć wystawę zdjęć trójwymiarowych z najodleglejszych zakątków świata i zapoznać się z tymi miejscami. Usłyszą autentyczną muzykę z odwiedzanych rejonów świata i dowiedzą się co mają wspólnego ze swoimi rówieśnikami z innych kontynentów. „Założeniem warsztatów jest nauka przez zabawę. Liczymy, że dzięki swojej interaktywnej formie, zajęcia zostaną bardzo entuzjastycznie przyjęte przez dzieci" - mówi Magdalena Glinka, Dyrektor Pasażu Łódzkiego. Zapisy na warsztaty odbywają się telefonicznie pod numerem 0 665 598 699 oraz/lub mailowo: edukacja@qraproduction.pl. Akcja ma charakter edukacyjny i jest bezpłatna.

Dookoła świata w kilkadziesiąt minut
Organizatorzy warsztatów przygotowali różne wersje zajęć, dla różnych grup wiekowych. Najmłodsze przedszkolaki odbędą magiczną podróż po kontynentach. Rozpoczną w Polsce, a zakończą w Egipcie. Wysłuchają opowieści małej Kiri z Sudanu i będą się uczyć wierszyków w różnych językach. Na starszaki czeka „lot" balonem i latającym dywanem, przy użyciu tzw. chusty Klanzy. Nauczą się jak przywitać ze swoimi rówieśnikami w obcych językach. Poznają list Feliksa z Egiptu i historię Kayany, odważnej podróżniczki. Dzieci z początkowych klas szkoły podstawowej udadzą się w podróż dookoła świata w 65 minut. W tym czasie poznają wszystkie kontynenty i odkryją jak wygląda na nich życie kogoś w ich wieku. Starsze dzieci z podstawówki dowiedzą się z jakiego kraju pochodzi t-shirt i herbata, a gimnazjaliści wezmą udział w quizie i głosowaniu na najciekawsze zdjęcia wystawy. Wszystkie aktywności trwać będą ponad godzinę i będą połączone z grami, zabawami ruchowymi oraz konkursami.


30 zdjęć spośród 20 tys. klatek
Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbędą się w ramach wystawy „Świat w 3D" przygotowanej przez National Geografic Polska. W Pasażu Łódzkim prezentowanych będzie 30 zdjęć trójwymiarowych autorstwa Wojciecha Franusa, fotografa i szefa działu graficznego popularnego magazynu. Obrazy zostały uchwycone w ostatnich 2 latach, podczas wypraw do Afryki, Azji, Ameryki Środkowej i Europy. Są wynikiem selekcji spośród 20 tysięcy klatek. „Przygotowanie tych zdjęć było bardzo pracochłonne. Potrzebny był odpowiedni stelaż i dwa zsynchronizowane aparaty, tak, aby rejestrować obraz odpowiednio dla lewego i prawego oka" - mówi Wojciech Franus.

Wystawa przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki specjalnym okularom każdy może poczuć się jak podczas zakupów na bazarze w Egipcie, spaceru
w meksykańskim Izamal, czy też wizyty w kościele Hagia Sofia w Stambule. Goście Pasażu Łódzkiego będą mogli również spotkać znanych podróżników. Warto dodać, że od maja br. wystawę „Świat w 3D" widziało już ponad 70 000 osób, w sześciu, polskich miastach.

Więcej informacji na temat wystawy oraz zajęć dla dzieci i młodzieży, jak również przykładowe zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej akcji: www.wystawa3d.national-geographic.pl. Zapraszamy również na stronę Pasażu Łódzkiego: www. pasazlodzki.pl.

Partnerami wystawy są firmy: Canon, Epson, LG - Partner technologiczny, Trefl, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Sky Club. Organizatorem wydarzenia jest agencja Qra Production.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »