Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

"Dzieciaki na księżycu" - nauka i zabawa w kosmos

"Dzieciaki na księżycu" - nauka i zabawa w kosmos
Zobacz więcej zdjęć »
W lutym, Wrocław i Centrum Handlowe Korona przy ulicy Krzywoustego 126 goszczą „nieziemską” wystawę dla dzieci. „Dzieciaki na Księżycu” to bezpłatna, interaktywna zabawa w kosmos, dla przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych.

Już od tygodnia Centrum Handlowe Korona odwiedzają wycieczki dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Przychodzą aby dowiedzieć się jak zbudowany jest Układ Słoneczny, jakie warunki panują poza Ziemią i jak to jest stanąć na powierzchni księżyca w stroju astronauty.

Właśnie takie informacje, podane w formie zabawy, zdobywają podczas interaktywnej zabawy „Dzieciaki na księżycu". „Wystawa jest przygotowana dokładnie pod kątem oczekiwań dzieci. Doskonale się podczas niej bawią, z zainteresowaniem słuchają opowieści przewodnika i z radością odpowiadają na jego pytania" - mówi Marzena Puchała, opiekunka grupy starszaków z Przedszkola Integracyjnego nr 68 we Wrocławiu, które jako pierwsze odwiedziło wystawę. „Dzieci najczęściej wspominają przebieranie w stroje kosmonautów, zabawę w module księżycowym i informacje, takie jak ta, że stacja kosmiczna waży tyle co 80 wielkich słoni lub, że może znajdować się w niej tylko 7 osób aby dla wszystkich wystarczyło powietrza" - dodaje Marzena Puchała. „Gorąco polecam tę wystawę wszystkim rodzicom dzieci w wieku od 5 do 10 lat. To dobry pomysł na urozmaicenie ferii zimowych w mieście".

Wystawa „Dzieciaki na księżycu" otwarta jest od 7 do 27 lutego w godzinach 10.00 - 19.00 (dni powszednie) i 10.00 - 20.00 (weekend). Na podróż w kosmos mogą wybrać się dzieci w wieku od 5 do 10 lat, indywidualnie lub w grupach zorganizowanych - przedszkolnych i szkolnych. Akcja jest bezpłatna ma charakter edukacyjny, łączy świetną zabawą z nauką podstawowych informacji na temat kosmosu. Młodzi astronauci, ubrani w kosmiczne kombinezony i kaski, oprowadzani przez specjalnie przeszkolony personel, poznają historię podboju kosmosu od czasów programu Apollo po dzień obecny. Mali odkrywcy kosmosu zobaczą dwa interaktywne moduły - ziemski i księżycowy, 14 replik wahadłowców kosmicznych i pojazdów księżycowych używanych przez NASA (amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) i ESA (Europejska Agencja Kosmiczna), 4,5 metrową replikę teleskopu kosmicznego, czy też replikę prawdziwego stroju kosmonauty używanego podczas lądowania człowieka na księżycu. Wystawa zawiera także wiele zdjęć i materiałów multimedialnych przedstawiających kulę ziemską i astronautów w kosmosie - część zdjęć opatrzonych jest autografami. Plan podróży kończy się wręczeniem pamiątkowych dyplomów. Każde dziecko może także zrobić sobie zdjęcie w stroju kosmonauty na tle krajobrazu księżycowego.

„Dzieciaki na księżycu" to spektakularny projekt dydaktyczny prezentowany w wielu krajach świata, m.in. w Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech oraz w Brazylii. W Polsce wystawa prezentowana była w zeszłym roku w Bydgoszczy i Szczecinie. W każdym z wymienionych miejsc odniosła olbrzymi sukces. Odwiedziło ją dotąd ponad 7 milionów dzieci!

Więcej wiadomości o akcji na stronie internetowej: www.chkorona.pl.

HARMONOGRAM WYSTAWY:
7 lutego - otwarcie wystawy „Dzieciaki na księżycu"
27 lutego - ostatni dzień wystawy
Godziny otwarcia: 10.00 - 19.00 (dni powszednie) i 10.00 - 20.00 (weekend)
Adres: Centrum Handlowe Korona, ul. Krzywoustego 126, WrocławRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »