Moda » Odzież

Dziecięce buciki

Jedna grupa rodziców twierdzi, że dobrze jest kupić maluchowi pierwsze buciki, zanim jeszcze nauczy się chodzić, pozostali ludzie wcale nie popierają podobnego modelu myślenia. Niektóre mamy wolą założyć dziecku skarpetki, a na buciki zaczekać Czym tak naprawdę powinniśmy się kierować?

Jeżeli nie chcesz zbyt wcześnie inwestować z buciki dla malucha, możesz kupić mu najpierw estetyczne oraz wyjątkowo stabilne buto-skarpetki. Antypoślizgowa guma i wyjątkowy komfort używania sprawia, że podobne artykuły coraz chętniej kupowane są przez młode mamy, które wybierają je częściej niż zwykłe buciki niemowlęce.

Gdy podejmiesz decyzję na temat zakupu butów dla malca, wybierz te, w których jego stopa będzie swobodna, a zarazem bezpieczna. Napiętek musi być miękki, żeby nie krępował ruchów stopy, cholewka niska, z tego samego powodu. Choć nie wszyscy o tym wiedzą, bezpieczeństwo bucików dla niemowlaka ma swoje źródło w jeszcze innym miejscu, czyli w podeszwie. Musi być odpowiednio twarda w śródstopiu, absolutnie nie może się tam łamać, natomiast bardziej giętka w przedniej części. Wszystko po to, by uczynić łatwiejszym stawianie kroków i poruszanie stopą wewnątrz bucika. Kluczowe jest również, aby podeszwa poszerzała się w stronę paluszków.

Pamiętaj, by nie kupować bucików na patyczek. Tego typu sposób uważany jest za ryzykowny. Zawsze najlepiej zabrać maluszka do sklepu w celu dokonania przymiarek. Buciki dla niemowlaka nie mogą być ani za ciasne, ani zbyt duże, ale zawsze niezwykle istotne jest to, żeby zostawić mu od pięciu do siedmiu mm luzu w paluszkach. Czubek bucika powinien być dość przestronny oraz odpowiednio zaokrąglony, żeby nie ograniczał ruchów stopy.

Każda mama musi sama dokonać wyboru. Nikt nie jest tak naprawdę pewien, kiedy najlepiej kupić pierwsze buciki dla dziecka, natomiast rozsądnie jest jak najdłużej dać mu możliwość cieszenia się pełną wolnością.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Kasia 2018-03-14 10:31:36

    Bardzo dobry artykuł w tej tematyce znalazłam tutaj: https://www.sklepdorotka.pl/Jak-wybrac-i-kupic-pierwsze-buty-dla-dziecka-blog-pol-1492935686.html


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »