Gospodarka » Bezpieczeństwo

Dzień Bezpieczeństwa w NSG Group

Dzień Bezpieczeństwa w NSG Group
Zobacz więcej zdjęć »
Budowanie świadomości w zakresie zasad bezpieczeństwa daje wymierne efekty, takie jak ponad 4000 dni przepracowanych bez wypadku w Zakładzie Pilkington IGP w Białymstoku oraz ponad 2000 dni w Zakładach w Bydgoszczy i we Wrocławiu.

30 listopada 2011 r. w zakładach NSG Group odbył się Dzień Bezpieczeństwa, którego celem było poszerzenie wiedzy pracowników w zakresie bezpiecznych zachowań. Pracownicy uczestniczyli w prezentacjach i projekcjach filmów poświęconych metodom zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w środowisku pracy i poza nim. Tematem przewodnim wydarzenia było postępowanie pieszego i kierowcy w ruchu drogowym. 

„Bezpieczeństwo to istotny obszar w działalności naszych zakładów” – podkreśla Craig Naylor, dyrektor zarządzający NSG Group. „Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy o zorganizowaniu Dnia Bezpieczeństwa we wszystkich zakładach NSG Group na całym świecie”.

W Polsce Dzień Bezpieczeństwa odbył się już po raz trzeci. W ramach programu zorganizowano liczne spotkania, quizy, konkursy. Odbyły się rozmowy na temat zapobiegania wypadkom w ruchu drogowym, a także projekcje filmów o niebezpiecznych zachowaniach na drodze. Jednym z ważniejszych elementów programu była akcja pt. „Czego nie zobaczysz w martwej strefie pojazdu”, podczas której pracownicy, w specjalnie przygotowanym symulatorze wózka widłowego, sprawdzali w praktyce jak wygląda strefa zagrożenia. Uczestnicy Dnia Bezpieczeństwa w sandomierskich zakładach Grupy dodatkowo wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy oraz w programie promowanym przez Honorowy Klub Krwiodawców z Sandomierza. Zainteresowani mieli możliwość bezpłatnego zbadania słuchu, ciśnienia, poziomu cukru oraz stanu skóry dłoni.

„Program dnia był tak skonstruowany, aby zachęcić jak największą liczbę pracowników do uczestnictwa” – powiedziała Monika Kuczyńska, dyrektor HR odpowiedzialna za sprawy bezpieczeństwa w Spółkach NSG Group w Polsce. „Osiągamy bardzo dobre wyniki dotyczące bezpieczeństwa w naszych zakładach. Mimo to cały czas prowadzimy działania edukacyjne nakierowane na poszerzanie wiedzy na temat metod zwiększania poziomu bezpieczeństwa, zarówno na terenie pracy, jak i poza nim.”

Podnoszenie świadomości i kultury bezpieczeństwa daje wymierne efekty, takie jak ponad 4000 dni przepracowanych bez wypadku w Zakładzie Pilkington IGP w Białymstoku oraz ponad 2000 dni w Zakładach w Bydgoszczy i we Wrocławiu. Za działania na rzecz poprawy warunków, bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy, NSG Group wyróżniony został w listopadzie br. Zieloną Kartą Lidera Bezpieczeństwa przyznawaną przez Centralny Instytut Ochrony Pracy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EC

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »