Społeczeństwo » Społeczeństwo

„Dzień Bezpieczeństwa w NSG Group” - Pilkington edukuje w zakładach i przedszkolach

„Dzień Bezpieczeństwa w NSG Group” - Pilkington edukuje w zakładach i przedszkolach
Zobacz więcej zdjęć »
16 października 2014, w zakładach NSG Group odbył się „Dzień Bezpieczeństwa”, którego celem jest edukacja pracowników w obszarze bezpiecznych zachowań. Polską edycję wspierały Komendy Powiatowe Policji w Sandomierzu i Tarnobrzegu, a działania objęły swym zasięgiem także pobliskie przedszkola.

Dzień bezpieczeństwa w NSG Group” to długofalowy program na rzecz poprawy standardów bezpieczeństwa i przeciwdziałania wypadkom przy pracy, zainicjowany przez polskie spółki Pilkington, a obecnie realizowany we wszystkich zakładach koncernu na świecie. W odbywającym się 16 października 2014 r. wydarzeniu udział wzięli nie tylko pracownicy spółek Pilkington, ale także najmłodsi mieszkańcy najbliższego otoczenia zakładów. Tegoroczna edycja została zrealizowana pod hasłem „Bezpiecznie w pracy i w domu”, po raz pierwszy przy dodatkowym zaangażowaniu Komend Powiatowych Policji w Sandomierzu i Tarnobrzegu. 15 października 2014 w ramach akcji edukacyjnej przedstawiciele NSG Group oraz sandomierskiej Komendy Powiatowej Policji wspólnie odwiedzili Przedszkole Samorządowe nr 5 im. Ojca Mateusza w Sandomierzu, prezentując najmłodszym zasady programu „Bądź widoczny na drodze”, rozdając fluorescencyjne kamizelki i odblaski wszystkim przedszkolakom. W czasie spotkania z przedszkolakami funkcjonariusze policji omówili zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i potrzebę zapinania pasów, a także wytłumaczyli dzieciom, jak powinny się zachować podczas kontaktu z obcą osobą lub agresywnym zwierzęciem. Kolejne spotkanie w ramach akcji edukacyjnej odbędzie się 29 października 2014 r. w Przedszkolu nr 4. w Nowej Dębie.

„Świadomość własnych zachowań i umiejętność postępowania w przypadku zagrożenia to podstawy bezwypadkowej pracy, ale także sposób na bezpieczeństwo w życiu codziennym” – mówi Witold Tryczyński, kierownik BHP i Ochrony Środowiska NSG w Polsce. „Prowadzone przez nas systematyczne działania edukacyjne, podnoszą świadomość pracowników w zakresie bezpiecznych zachowań, czego rezultatem jest wysoki poziom bezpieczeństwa i bezwypadkowa praca w naszych zakładach. Mamy nadzieję, że projekt edukacji skierowany do najmłodszych mieszkańców najbliższego otoczenia Spółek NSG Group, przełoży się na ich większe bezpieczeństwo i mniejszą ilość wypadków”.

Dla Spółek Pilkington zajmujących się produkcją i przetwórstwem szkła dla budownictwa i motoryzacji bezpieczeństwo pracy jest szczególnie istotnym obszarem. W ramach tegorocznego programu, w zakładach w Chmielowie i Sandomierzu zorganizowano liczne spotkania, quizy dotyczące zasad BHP, bezpieczeństwa na drodze.  W konkursie fotograficznym i plastycznym wzięli udział nie tylko pracownicy, ale również ich rodziny. Przeprowadzono wykłady i prezentacje z zakresu bezpiecznych zachowań i udzielania pierwszej pomocy, a także symulację wypadku podczas pracy na wysokości. Pracownicy mieli okazję obejrzeć wystawy sprzętu ochronnego, a także możliwość zrobienia wielu badań – m.in. pomiaru ciśnienia, poziomu cukru, pH skóry czy zaszczepienia się przeciwko grypie.

Prowadzony przez NSG Group od ponad 5 lat „Dzień Bezpieczeństwa” to przykład skutecznych działań długofalowych, realizowanych w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Projekt już po raz trzeci został wyróżniony w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki”, publikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dużą aktywność spółek Pilkington i działania na rzecz poprawy warunków, bezpieczeństwa i ochrony pracowników w miejscu pracy docenił także Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, przyznając Pilkington Automotive Poland prestiżową Zieloną Kartę Bezpiecznej Pracy na dwa kolejne lata.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »