Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Dzień Dawcy Szpiku w krakowskiej Bonarce

Dzień Dawcy Szpiku w krakowskiej Bonarce
Zobacz więcej zdjęć »
Białaczka to straszna choroba. By pomóc osobie na nią cierpiącą, potrzebny jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Fundacja DKMS Polska 26 i 27 października w Bonarce będzie namawiać, do zarejestrowanie się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Tym samym wyrażą swą gotowość do ratowania czyjegoś życia, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Sama procedura rejestracji jest bardzo prosta: przeprowadzany jest krótki wstępny wywiad medyczny, należy wypełnić formularz z danymi osobowymi i pozwolić na pobranie wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Akcja organizowana jest jako wsparcie dla 19-letniego Krystiana chorującego na białaczkę i oczekującego na przeszczep szpiku. Organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że w jego trakcie uda się także znaleźć dawców dla innych chorych, dla których jedyną szansą na wyzdrowienie jest chemoterapia oraz operacja.

Zarejestrować się w bazie dawców będzie można w Bonarce w sobotę 26 października od 12.00 do 18.00 oraz w niedzielę, dzień później od 14.00 do 18.00.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »