Rozrywka i wypoczynek » Święta

Dzień Dziecka w Koneserze. Wyjątkowe wydarzenia dla rodzin na warszawskiej Pradze

Dzień Dziecka w Koneserze. Wyjątkowe wydarzenia dla rodzin na warszawskiej Pradze
Zobacz więcej zdjęć »
Strefa Zabawy LEGO® w Gama Concept, kreatywne aktywności w miniciti czy warsztaty z ekipą Centrum Twórczego Przerób-My oraz w pracowni Minimal Line. A oprócz tego – słodkie promocje. Tegoroczny Dzień Dziecka w Centrum Praskim Koneser zapowiada się doskonale. I co ważne, potrwa przez kilka dni!

 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

1 czerwca to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu, czyli święto wszystkich dzieci. To także niezwykły czas w Centrum Praskim Koneser, które co roku dba o to, by najmłodsi poczuli się wtedy jeszcze bardziej wyjątkowo. Nie inaczej jest w tym roku! Zwłaszcza że Dzień Dziecka w Koneserze rozpoczyna się już w sobotę, 25 maja, i potrwa ponad tydzień - do 2 czerwca 2024 roku.

Wszystko rozpocznie się w przestrzeni Gama Concept, gdzie właśnie 25 maja wystartuje Strefa Zabawy LEGO®. Codziennie, do 2 czerwca, dzieci (rekomendowany wiek: 5-12 lat) będą mogły przenieść się do miejsc inspirowanych różnymi zestawami LEGO®. Czekają na nie ciekawe zadania i dużo klocków! Dzieci mogą wziąć udział w wydarzeniu wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Każdy uczestnik musi posiadać własny, darmowy bilet - można go pobrać tutaj.

Kreatywnie w miniciti

Specjalne aktywności na Dzień Dziecka przygotowało również miniciti. To zlokalizowane w Pasażu Konesera innowacyjne mini-miasto, w którym dzieci w wieku 7-15 lat wcielają się w różne role zawodowe, poznają tajniki wielu z nich, pracują na prawdziwych sprzętach i zarabiać miniasy (waluta miniciti). Swoje wynagrodzenie po odprowadzeniu podatków młodzi mogą wydać w miasteczkowym Sklepiku Marzeń, kupując prawdziwe produkty lub oszczędzić.

Przez cały weekend (31.05-2.06) w miasteczku obowiązywać będzie strefa tax free! W tych dniach podatki za dzieci zapłaci miniciti, dzięki czemu młodzi zarobią więcej! Dodatkowo przewidzianych jest wiele atrakcji: warsztaty kreatywne i rękodzielnicze, fotobudka (sobota, 1.06), a do każdego biletu dodatkowa atrakcja - darmowy przejazd kultowym, amerykańskim school busem. Oprócz tego w mini-Strefie Relaksu na dzieci i całe rodziny czekają leżaki, gigagry i gigakolorowanki, ekobalony, malowanie twarzy i inne atrakcje. A dodatkowo o doskonałą zabawę zadbają animatorzy miniciti i jego partnerów.

Warsztaty czas start!

Coś specjalnego w przestrzeni eventowej Butelkownia, na terenie Centrum Praskiego Koneser (1-2.06), przygotowała ekipa Przerób-My - jej zdaniem Dzień Dziecka nie ma ograniczeń wiekowych i jest dla każdego. Trudno się z tym nie zgodzić! Letnie Targi Kreatywne to między innymi:

  • warsztaty projektowania stylowych dodatków;
  • ekogry i animacje z nagrodami;
  • pokazy DIY, podczas których będzie można dowiedzieć się jak odświeżyć stare meble;
  • gra terenowa z nagrodami.

Wstęp i udział w atrakcjach i warsztatach Przerób-My jest bezpłatny. Wydarzeniom towarzyszyć będą targi rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu, na których będzie można kupić wyjątkowe rzeczy.

Z kolei w pracowni Minimal Line (1.06) na wszystkich najmłodszych czekają dwie tury warsztatów SENSO-PLASTYKA. W trakcie wydarzenia dzieci poznają różne narzędzia plastyczne i techniki artystyczne. W kameralnej grupie, miłej i swobodnej atmosferze będą miały możliwość uwolnienia swojej kreatywności. Więcej informacji i zapisy: tutaj.

Więcej informacji o eventach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w wydarzeniach na Facebooku.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej - z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L'Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, ToTuart, Leonarda Art Gallery.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »