Kultura, sztuka » Kultura

Dziennikarze nagrodzeni podczas Gali 15-lecia IARP

Podczas odbywającej się w Teatrze Królewskim i Starej Oranżerii w warszawskich Łazienkach Królewskich uroczystej Gali Piętnastolecia Izby Architektów RP przyznano doroczne nagrody dziennikarskie. Nagrodę specjalną - Grand Prix otrzymał Filip Springer.

W tym roku Izba Architektów RP obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Z tego powodu w pięknej scenerii Teatru Królewskiego i Starej Oranżerii w warszawskich Łazienkach odbyła się uroczysta Gala. W uroczystości prowadzonej przez Grażynę Torbicką uczestniczyli przedstawiciele: Rządu, Sejmu, Prezydenta RP, międzynarodowych i krajowych organizacji architektonicznych oraz urbanistycznych, samorządów zawodów zaufania publicznego oraz architekci. Oficjalny patronat nad Galą objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Podczas uroczystości wręczono nagrody Izby Architektów RP dla dziennikarzy, piszących o architekturze i pracy architekta w mediach niezajmujących się sprawami architektury i budownictwa. W poprzednich edycjach konkursu Jury nagradzało dziennikarzy za wybrane publikacje. Tym razem uhonorowano ich za całokształt pracy, w której opisują kreowanie przestrzeni przez architekta. W gronie nagrodzonych znaleźli się:

  • Anna Cymer, publikująca swoje materiały zarówno w prasie, jak i Internecie, została doceniona za czujność i spostrzegawczość w obserwacji zachodzących zjawisk i trendów architektonicznych.

  • Jakub Głaz z Gazety Wyborczej Poznań otrzymał wyróżnienie za budzenie wrażliwości społecznej na jakość otaczającej nas przestrzeni publicznej.

  • Ewa Karendys z Gazety Wyborczej Trójmiasto znalazła uznanie w oczach Izby Architektów RP za bezkompromisowe kreowanie wizerunku architektonicznego Trójmiasta w zgodzie z jego historią i tradycją.

  • Piotr Sarzyński, dziennikarz Polityki, został uhonorowany za wyjątkową wrażliwość na otaczającą nas bylejakość. Nie godzi się z tym, martwi go stan polskiej architektury, czemu niejednokrotnie daje wyraz w swoich publikacjach.

  • Filip Springer - reportażysta, fotoreporter, autor wielu książek. Środowisko architektów doceniło fakt, że dziennikarz, poprzez swoje liczne publikacje, uświadamia mieszkańcom naszego kraju, że „architektura to nie tylko teoretyczna dziedzina uprawiana przez architektów, lecz realna scenografia życia codziennego, decydująca o jakości przedstawienia, w którym, chcąc nie chcąc, bierzemy udział.” To właśnie do niego trafiła Grand Prix, statuetka autorstwa artysty Marka Wilczyńskiego, którą odebrał z rąk Prezesa Krajowej Izby Architektów RP Ryszarda Grudy.

Część oficjalną uroczystości zakończył koncert w wykonaniu muzyków Akademii Sinfonia Varsovia.

Partnerami Gali były firmy: FAKRO (wspierająca również program edukacyjny Izby Architektów RP „Kształtowanie przestrzeni” skierowany do młodzieży) oraz ATLAS.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ProjektKomunikacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »