Firma » Finanse

E-faktura przyjazna kontrolom skarbowym

Firma BillBird S.A. wprowadza nową funkcjonalność w systemie transakcyjnym VIA™ - Moje Rachunki online. Dzięki wprowadzeniu kont pomocniczych proces zarządzania i udostępniania e-faktur usprawni księgowość firmy oraz pomoże w przypadku kontroli skarbowej.

System VIA™ – Moje Rachunki online poza generowaniem i przekazywaniem e-faktur pozwala również na przechowywanie faktur przez okres wymagany ustawowo. Wgląd w powstałą bazę, będzie możliwy za pomocą funkcji tworzenia subkont. Nowa funkcja pozwala osobie zarządzającej kontem na przekazanie dostępu do wybranych danych pracownikom lub wskazanym osobom spoza firmy np. pracownikom biura rachunkowego. Korzystający z subkonta otrzymają bezpośredni dostęp do dokumentów i raportów. Właściciel konta może w każdym momencie cofnąć nadane uprawnienia. Ta funkcjonalność w znacznym stopniu usprawni pracę m.in. księgowości, która zyska bezproblemowy i natychmiastowy wgląd w aktualne transakcje przedsiębiorstwa.

Subkonto można wykorzystać także podczas kontroli krzyżowej Urzędu Skarbowego. Wirtualny dostęp do archiwum dokumentów lub wskazanych przez kontrolera e-faktur pozwala uniknąć stresujących dla podatnika sytuacji. — Żadna z firm nie lubi kontroli, jest to proces nieprzyjemny i zajmujący cenny czas. Poprzez subkonto przekazujemy kontrolerowi Urzędu Skarbowego bezpośredni dostęp do konkretnych e-faktur. Dzięki temu, mamy pewność, że trafiają do niego właściwe dokumenty, a sam proces kontroli ulega skróceniu i przebiega w przyjaznej atmosferze – analizuje nową funkcjonalność Przemysław Płudowski, Dyrektor Sprzedaży Produktów Elektronicznych.

Nowa funkcja to nowa możliwość sprostania wymaganiom rozporządzenia z 17 grudnia 2010 roku, w którym ustawodawca oczekuje od podatnika umożliwienia bezzwłocznego dostępu do faktur organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej na jego żądanie.

Więcej informacji o usługach oferowanych przez firmę BillBird S.A. znajduje się na stronie internetowej www.mojerachunki.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maria Szwed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »