Firma » Biznes

East Hemp Group pozyskało Jacka Kramarza i zapowiada nową jakość na polskim rynku konopi

East Hemp Group pozyskało Jacka Kramarza i zapowiada nową jakość na polskim rynku konopi
Zobacz więcej zdjęć »
East Hemp Group to spółka typu venture building działająca w szybko rozwijającej się branży konopnej.

Założycielami firmy są osoby, które tworzyły w Polsce podwaliny start-upowego ekosystemu, uczestnicząc w budowie m.in. pierwszych inkubatorów przedsiębiorczości, akceleratorów oraz funduszy VC na polskim rynku. East Hemp Group jest obecnie na etapie szybkiego rozwoju, popartego sukcesami procesu pozyskiwania kapitału oraz budowy zespołu doświadczonych ekspertów. Teraz do zespołu dołącza Jacek Kramarz, jeden z pionierów branży konopnej, który wzmocni zespół jako wspólnik i Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za strategię Grupy. Kramarz to jedyny Polak w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Konopi Przemysłowych (EIHA), uznany ekspert branży konopnej i doświadczony przedsiębiorca.

Jacek Kramarz współtworzył pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo zajmujące się uprawą i przetwórstwem konopi, które w 2018 r. zostało przejęte przez kanadyjską spółkę giełdową, a wartość transakcji oszacowana została na ponad 100 mln PLN. Pozostaje ona do dziś największą transakcją M&A w branży konopi przemysłowych w Europie. Po przejęciu pozostał w spółce do lutego 2021, by teraz dołączyć do East Hemp Group.

       Po rozstaniu z moją pierwszą spółką, miałem wiele propozycji, zarówno polskich, jak i zagranicznych podmiotów. Wybrałem East Hemp. Czuję się przedsiębiorcą i najbardziej pociąga mnie wizja tworzenia od podstaw nowych marek, produktów oraz technologii. W East Hemp przekonała mnie wizja założycieli, którzy w konopiach widzą więcej niż CBD, powoli przestające już  być innowacją. Chcemy postawić na pro-ekologiczne właściwości konopi i tworzyć rozwiązania dla przemysłu, które będą odpowiedzią na wyzwania kryzysu klimatycznego. Wierzymy, że konopie mają tu ogromną rolę do odegrania. Nie bez znaczenia był też dla mnie model venture building zaproponowany przez East Hemp oraz doświadczenie i network założycieli – mówi Jacek Kramarz.

Kluczową przewagą East Hemp ma być selekcja projektów i budowa zespołów do ich realizacji.

       Działamy w sposób podobny do funduszy VC, przy czym to my jesteśmy founderami w projektach, które realizujemy. Przyjrzeliśmy się potencjałowi różnych elementów konopi włóknistych - ziarno, łodyga i kwiaty mają różne zastosowania i wymagają osobnego podejścia. W każdym z obszarów zagospodarowania rośliny tworzymy osobne spółki, które na początek rozwijamy jako przedsiębiorcy, a w dalszej kolejności rekrutujemy zespoły zarządzające. Finalnym celem East Hemp Group jest stworzenie zintegrowanej holdingowej struktury podmiotów realizujących pełny potencjał konopi włóknistych, a naszą ambicją jest wprowadzenie naszego holdingu na jedną z europejskich giełd – tłumaczy Piotr Pietras, Prezes Zarządu i jeden ze współzałożycieli East Hemp Group.

Mnogość zastosowań i ekologiczny wymiar towarzyszący uprawie konopi wyznaczają obszar rozwoju East Hemp Group. Spółka obecnie inwestuje w technologie pozwalające na zastosowanie konopi siewnych w przemyśle spożywczym i budowlanym. Opracowała również technologie produkcji alternatyw mięsa na bazie teksturyzowanego białka konopi oraz zamienniki drewna dla powszechnie stosowanych rozwiązań w branży drzewnej, które zainteresowały rynkowych liderów takich jak Paged Meble, Jawor Parkiet oraz jeden z liderów sektora drzewnego w USA. 

       Jacek stanowi bardzo silne wzmocnienie naszego zespołu. Wnosi nie tylko unikalne kompetencje, ekspercką wiedzę z obszaru konopi, ale również doświadczenie, ogromny entuzjazm i wiarę w to, że konopie stanowią ekologiczną odpowiedź na wyzwania czasów walki ze zmianą klimatu. Z naszym doświadczeniem w budowie start-upów i w pozyskiwaniu finansowania wierzymy, że jesteśmy w stanie zagospodarować jego wiedzę i strategiczną wizję, budując kolejnego europejskiego lidera w branży konopi – podsumowuje Piotr Pietras.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »