Moda » Odzież

Eco moda

Moda, a wręcz już snobizm na eko styl przejawia się w każdej dziedzinie życia, także stylizacji i projektowaniu ubrań i dodatków. Wielcy światowi dyktatorzy mody tworzą „zielone” kolekcje.

Także wśród rodzimych projektów możemy znaleźć coraz więcej proekologicznych propozycji.  

Eko life style

Kurs na ekologię przyjmuje wiele młodych aktywnych i ambitnych osób o nietuzinkowych zainteresowaniach i oryginalnych pomysłach. Egocentryzm nie jest dziś interesujący, w cenie jest zaangażowanie w sprawy ważne dla ogółu. Dlatego życie w stylu eko stało się niezwykle trendy. Nawet bardzo zamożne osoby i celebryci noszą z wyboru sztuczną biżuterię i ubrania. Gwiazdy szczycą się, że dbają o środowisko. Promują eko-ubrania, eko-torebki, eko-paski i eko-buty.

Zgodny z naturą styl życia nie jest już przywilejem zamożnych snobów czy wymysłem nawiedzonych obrońców przyrody, przykuwających się łańcuchami do drzew. Upowszechniony w wielu krajach, proekologiczny life style powoli integruje się też z polskim pejzażem. Wprowadzamy kolejne elementy ekologii do naszego codziennego życia. Rezygnujemy z foliowych reklamówek, zaczynamy segregować śmieci, kupujemy zdrową żywność i sprzęt energooszczędny. Wraz z globalizacją rośnie świadomość ekologiczna światowego społeczeństwa. Proekologiczne trendy obejmują swoim zasięgiem ciągle nowe sfery życia.

Sojusz mody z naturą

W kręgu projektantów mody utrwaliło się powiedzenie: „green is the new black" (dosłownie: zielony to nowy czarny). Kolor zielony stał się symbolem mody ekologicznej – tzw. zielonej mody, podobnie jak czarny, jest synonimem szyku i ponadczasowej elegancji.

Co pewien czas powraca moda na skóry i futra i właśnie obecny sezon jesienno-zimowy obfituje w propozycje stylistów, którzy je wykorzystują. Coraz częściej jednak moda łączy się z ekologią, a ekologiczna skóra, czy sztuczne futro są znacznie milej widziane, niż naturalne. Na Eko-przyjaznej odzieży możemy znaleźć oznaczenia, które mówią, że ubrania i dodatki powstały bez okrucieństwa wobec zwierząt i nie zostały użyte do ich produkcji żadne surowce pochodzenia zwierzęcego.
Organizacje zajmujące się ochroną praw zwierząt permanentnie prowadzą akcje uświadamiające w jakich warunkach hodowane są i jak są zabijane zwierzęta, których skóry zostały przeznaczone na surowiec dla przemysłu odzieżowego. Nosząc ekologiczne ubrania i dodatki promujemy zdrowy styl życia i sygnalizujemy, że należy stale dbać o środowisko. Coraz więcej projektantów tworzy też kolekcje w duchu recyclingu lansując w ten sposób odpowiedzialną konsumpcję i fair-trade.  

Eko kolekcje

Wśród wielkich kreatorów lansujących modę, ze swoimi ultra kobiecymi kreacjami, prym wiedzie Stella McCartney. Stylistka wspierająca organizację PETA, zwolenniczka ochrony środowiska, nigdy nie używa w swoich kolekcjach naturalnych skór, czy futer. Ekologiczne rozwiązania w stylistyce proponują również Alexander McQueen, Kenzo czy Moschino. Projektanci kreują ubrania z ekologicznych materiałów. Bio-kreacje wykonane są często z wykorzystaniem lnu, bawełny, juty, soi czy bambusa. Przy czym zwrot w stronę ekologii, bynajmniej nie odbywa się kosztem estetyki lub użyteczności.

Polskie ekologiczne poletko uprawia m.in. Grzegorz Maldoror Matląg, pokazujący minimalistyczne projekty wieczorowe i Joanna Paradecka, dla której bazą w projektowaniu jest pozytywną energia wyzwalana z bajecznych połączeń kolorów i kroju. W USA projekty stylistki lansuje zapalona promotorka stylu Eco - Iza Miko.

Wielu polskich producentów dodatków i akcesoriów ma też w swoim port folio kolekcje ekologiczne. Firma BREMI (www.sklep.bremi.pl) ma wśród swoich propozycji m.in. linię pasków i toreb lnianych oraz szeroką gamę pasków parcianych, a także pasków i torebek ze skór ekologicznych w przystępnych cenach. Eko propozycje tej marki uzupełniają kożuchy, uszyte oczywiście także z wysokiej klasy skór syntetycznych.    

Eco-chic    

Zielony szyk obejmuje nienaturalne skóry, czy futra, które trudno dziś odróżnić od oryginalnych. Poddawane są skomplikowanym obróbkom, żeby odpowiadały obowiązującym akurat trendom w stylizacji. Produkuje się znakomite substancje syntetyczne, które idealnie kopiują te prawdziwe. Jeśli zaś chodzi o jakość i ciepło skór syntetycznych zachowują walory skór i futer naturalnych. Wartość dodana, jaką z sobą niosą, choć niewidoczna dla oczu, jest piękną ideą, którą należy podjąć.

Zapuśćmy więc modne eko korzenie!

o BREMI
Firma BREMI, która powstała w 1987 roku, specjalizuje się w produkcji pasków ze skóry naturalnej i wysokiej jakości skóry syntetycznej. W jej asortymencie znajduje się ponad pół tysiąca modeli damskich, męskich, młodzieżowych i dziecięcych pasków. Firma posiada w ofercie także kolekcję eleganckich torebek damskich ANIES ZEIGER, linię toreb lnianych oraz plecaków. Jakość oferowana przez BREMI została uznana i dwukrotnie nagrodzona złotymi medalami na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wyroby tej marki można nabyć w około 2000 sklapach i punktach handlowych na terenie całego kraju i zagranicą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BREMI Exclusive
http://www.sklep.bremi.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »