Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

EEC – Liderzy Przyszłości – wydarzenie specjalne dla uczniów na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

EEC – Liderzy Przyszłości – wydarzenie specjalne dla uczniów na Wschodnim Kongresie Gospodarczym
Zobacz więcej zdjęć »
Nawet 300 osób, uczniów i nauczycieli białostockich szkół ponadgimnazjalnych, weźmie udział w projekcie pod nazwą EEC – Liderzy Przyszłości. Wydarzenie towarzyszyć będzie debatom i spotkaniom Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (Eastern Economic Congress – EEC, 24-25 września br.).

 

Inicjatywa Grupy PTWP, organizatora Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, ma na celu kreowanie i promowanie aktywnej postawy obywatelskiej oraz zwiększenie zaangażowania młodych osób w życiu publicznym. Projekt skierowany jest do uczniów białostockich szkół ponadgimnazjalnych. Jego naczelną ideą jest promocja wiedzy o gospodarce oraz przedsiębiorczości wśród młodzieży poprzez możliwość spotkania i dyskusji z praktykami biznesu.

– Kreatywność, zapał i świeże spojrzenie na rzeczywistość to niekwestionowana siła ludzi młodych. Aby w pełni wykorzystać ten potencjał i przekuć go na kapitał społeczny, konieczne jest umiejętne pokierowanie tą siłą, wskazanie młodym dróg rozwoju już u progu dorosłości. Celem spotkania młodzieży z przedsiębiorcami, ludźmi sukcesu, jest zachęcenie uczniów do świadomego wybierania ścieżki kariery oraz odpowiedzialnego wkraczania na niełatwy rynek pracy – mówi Wojciech Kuśpik, organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP.

– Przeprowadzona przez nas w ubiegłym roku kampania społeczna „2014 – Rokiem Przedsiębiorczości. Postawmy na siebie!”, skierowana głównie do młodzieży, pokazała ogromny potencjał w niej drzemiący. Dlatego wielkim grzechem zaniechania będzie pozostawienie młodzieży samej sobie, bez pokazania jej alternatyw na przyszłość, w tym przede wszystkim tej związanej z przedsiębiorczością – twierdzi Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

Spotkanie EEC – Liderzy Przyszłości na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku poprowadzą jego współorganizatorzy: Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego i Adam Walicki, prezes Resursy Podlaskiej, zaś udział wezmą: Robert Ciborowski, prorektor ds. ekonomicznych Uniwersytetu w Białymstoku, Maciej Szumski, prezes Plum, Emilia Andrzejewska, założycielka Baristacji, Adam Ławicki, CEO White Hill oraz Adam Zdanowicz, designer, założyciel MAD Bicycles.

Włączając młodzież szkolną do programu Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, organizatorzy zwracają uwagę na konieczność poszerzania oferty edukacji biznesowej dla młodych, kształcenia liderów przyszłości, którzy niedługo staną się nowym głosem w debacie publicznej.

– Tematy poruszane podczas spotkania będą oscylowały wokół miejsca Polski Wschodniej w Europie i na świecie oraz jej wpływu na rozwój gospodarczy kraju. Zaprosiliśmy do współpracy przedsiębiorców, praktyków biznesu, którzy w sposób inspirujący poprowadzą spotkanie z młodzieżą – dodaje Wojciech Kuśpik. – Jesteśmy przekonani o potrzebie budowania wśród młodych ludzi poczucia odpowiedzialności społecznej i ekonomicznej za miasto, region i kraj, w którym żyją – podsumowuje.

W kontekście wiodących nurtów tematycznych II edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku – potencjał rozwojowy Polski Wschodniej, jej specyfika i problemy, relacje polityczno-gospodarcze między Wschodnią Europą, Polską i Unią Europejską – zwrócenie się przez organizatora wydarzenia w kierunku młodzieży wyraźnie sygnalizuje otwartość na potencjał, wizje, ale także wymagania młodych osób, które wkrótce będą definiować na nowo rzeczywistość społeczno-gospodarczą regionu i kraju.

Spotkanie w ramach EEC – Liderzy Przyszłości na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku odbędzie się 24 września br. o godz. 13.00 w Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii, współpracującego przy projekcie, Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Świerkowa 20). Partnerami i współorganizatorami inicjatywy są także Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Resursa Podlaska i Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Białegostoku oraz Podlaski Kurator Oświaty.

***

Projekt EEC – Liderzy Przyszłości zainicjowany został w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress, 7. edycja odbyła się w dniach 20-22 kwietnia br.) i jest obecnie kontynuowany na Śląsku. W zorganizowanych w ramach tego przedsięwzięcia wykładach udział wzięło ok. dwóch tysięcy studentów. Sukces projektu zachęcił organizatorów do podjęcia tej inicjatywy, w nowej formule, podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

Szczegółowe informacje o projekcie EEC – Liderzy przyszłości dostępne są na stronie internetowej: http://www.wschodnikongres.eu/2015/pl/eec-liderzy-przyszlosci/166/

***

Wschodni Kongres Gospodarczy [Eastern Economic Congress – EEC] w Białymstoku to poświęcony najważniejszym dla gospodarki Polski Wschodniej kwestiom dwudniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem około tysiąca gości z Polski i z Europy.

Organizatorem Wschodniego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP SA, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej, organizowanej od 2009 roku, uznanej za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy.

###

Więcej informacji o Wschodnim Kongresie Gospodarczym – www.wschodnikongres.eu/pl/.

Akredytacje: https://www.ptwp.pl/wkg/pl/media.html

Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP SA – www.ptwp.pl

 

Dodatkowe informacje dla mediów:

Marta Stach, Imago Public Relations

M. 609 808 119, E. m.stach@imagopr.pl
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ImagoPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »