Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Egzotyczne zwierzęta na wyciągnięcie ręki w Alfa Centrum Gdańsk

24 czerwca w Alfa Centrum Gdańsk została otwarta najbardziej egzotyczna wystawa w Polsce. Dzięki niej można będzie wejść do fascynującego świata pająków, skorpionów i insektów, przyjrzeć im się z bliska, a niektóre z nich potrzymać nawet na własnej dłoni.

Wakacyjny czas sprzyja egzotycznym podróżom, dlatego właśnie w tym czasie Alfa Centrum Gdańsk postanowiło zaprosić mieszkańców Trójmiasta do odwiedzenia fantastycznego świata zwierząt z najdalszych zakątków globu. Już od 24 czerwca wszyscy chętni będą mogli zajrzeć do niecodziennego uniwersum bezkręgowców i poznać bliżej tajemnice przyrody.

Na 1 piętrze Alfa Centrum Gdańsk stanie aż 50 terrariów – w 15 z nich zamieszkają fascynujące owady w ramach wystawy tematycznej „Robaczkowo”. Będzie to idealna okazja, by z bezpiecznej perspektywy obejrzeć stworzenia takie jak pustynne i tropikalne modliszki czy groźnie wyglądający straszyk. Ogromne wrażenie na gościach wystawy zrobi z pewnością ponad tysiąc syczących karaczanów madagaskarskich, a także oraz pasikonik większy od ludzkiej dłoni.

Nie mniejsze emocje wzbudzą pająki i skorpiony, które na czas wystawy zamieszkają w 35 terrariach. Znajdzie się wśród nich legendarna czarna wdowa, zadziwiających rozmiarów ptasznik goliat oraz skorpiony, które potrafią zmieniać kolor w świetle UV, co można będzie zobaczyć na własne oczy.

Opiekunowie pająków i owadów z przyjemnością podzielą się podczas wystawy swoją szeroką wiedzą, odkrywając przed odwiedzającymi przyrodnicze ciekawostki. Niesamowitą atrakcją dla najodważniejszych będzie możliwość potrzymania na własnej dłoni łagodnego pająka oraz insekta i sfotografowania tego emocjonującego momentu. Sesje będą odbywać się pod nadzorem opiekuna
o każdej pełnej godzinie.

 „U progu lata serdecznie zapraszamy mieszkańców Gdańska i okolic na bliskie spotkanie z egzotyczną przyrodą oraz sporą dawkę wiedzy o niesamowitych stworzeniach zamieszkujących naszą planetę. Wystawa będzie doskonałym celem rodzinnej lub nawet zorganizowanej wycieczki w wakacyjnym czasie. Gwarantujemy niezwykłe wspomnienia, których nie trzeba wcale szukać daleko” - mówi Lech Polański, Shopping Centre Director, Alfa Centrum Gdańsk.

W dniu otwarcia wystawy, 24 czerwca, Alfa Centrum Gdańsk organizuje specjalną akcję, w ramach której robiąc zakupy min 150 zł i zapisując się do newslettera centrum, można będzie odebrać pojedynczy bilet na tę najbardziej egzotyczna wystawę w Polsce. Okazja do wygrania biletów pojawi się również w specjalnym konkursie, który obędzie się na fanpage Alfa Gdańsk na Facebooku.

Ekspozycję niesamowitych zwierząt oglądać można codziennie od godziny 10.00 do 20.00 na piętrze + 1 galerii. Wystawa czynna będzie przez całe wakacje, aż do 17 września. Bilety oraz dodatkowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.wystawapajakow.pl/gdansk.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

WartoZobaczyć

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »