Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Eko Ferie w IKEA Lublin i SKENDE Shopping

Eko Ferie w IKEA Lublin i SKENDE Shopping
Zobacz więcej zdjęć »
Jak zmienić karton w zamek dla lalek? Czy prąd może być produkowany przez słońce lub wiatr?Odpowiedzi na te i inne pytania będą szukały dzieci, które podczas ferii wcielą się w ekodetektywów. Przez dwa tygodnie sklep IKEA Lublin oraz centrum handlowe SKENDE Shopping zapraszają na EKo Ferie.

Jak zmienić karton w zamek dla lalek? Czy prąd może być produkowany przez słońce lub wiatr? Czy kwiatki oczyszczają powietrze ze smogu? Odpowiedzi na te
 i inne pytania będą szukały dzieci, które podczas ferii wcielą się
w ekodetektywów. Przez dwa tygodnie sklep IKEA Lublin oraz centrum handlowe SKENDE Shopping staną się miejscem ekologicznych zabaw dla najmłodszych. Oprócz warsztatów i edukacyjnych wycieczek, dzieci będą mogły wziąć udział także w specjalnej grze terenowej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Eko Ferie w IKEA Lublin i SKENDE Shopping trwają od 29 stycznia do 11 lutego. W tym czasie na najmłodszych będą czekały ekologiczne atrakcje, które poruszą temat dbania
o środowisko oraz racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych. Wszystkie aktywności oferowane w ramach Eko Ferii są bezpłatne. Udział w nich mogą wziąć dzieci wyłącznie
 w towarzystwie rodziców, dziadków czy też pełnoletnich opiekunów.

 

- IKEA przykłada dużą wagę do ochrony środowiska i racjonalnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Oferujemy produkty i rozwiązania, które wspierają zrównoważony rozwój. To część naszej strategii, która zakłada tworzenie lepszego miejsca do życia. Dzięki Eko Feriom chcemy pokazać najmłodszym, że wszyscy mamy wpływ na środowisko, a małe codzienne gesty, takie jak: segregacja śmieci, czy oszczędzanie energii elektrycznej, pomagają dbać o przyrodę - podkreśla Angelika Osior, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w sklepie IKEA w Lublinie.

 

Pierwsza część Eko Ferii (od 29 stycznia do 3 lutego) to twórcze warsztaty - „Coś z niczego”, które odbędą się w godzinach od 10:00 do 20:00, obok sklepu Intermarche
w SKENDE Shopping. Zajęcia nauczą dzieci jak ponownie wykorzystać zużyte materiały
 i nadać im nowe życie - plastikowe butelki mogą stać się karmnikami dla ptaków, a puszki osłonkami na doniczki. W tych warsztatach udział może wziąć każdy. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

- Warsztaty to doskonała okazja do tego, aby dzięki zabawie przekazać istotne kwestie związane z ekologią i wyrobić u najmłodszych pozytywne nawyki, które z pewnością zaowocują w dorosłym życiu. Dzięki atrakcyjnej formie zajęć, wiedza, która z pozoru może wydawać się trudna lub nieciekawa, z pewnością przyniesie dużo zabawy i radości. Eko Ferie to także idealna okazja, aby wspólnie, w kreatywny sposób spędzić czas z dziećmi - mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

 

Przez cały czas trwania Eko Ferii, sklep IKEA stanie się także miejscem, gdzie rozgrywać się będzie wyjątkowa gra – Ekodetektyw - która przypomina nieco „podchody”, czyli prostą grę terenową znaną przez rodziców jeszcze z czasów dzieciństwa. Zabawa polega na odnalezieniu wszystkich ekotajemnic, które zostaną ukryte na terenie sklepu IKEA. Pomoże w tym specjalnie przygotowana mapa, na której znajdują się wskazówki, które wskażą jak dotrzeć do wyznaczonych punktów. Dzieci odnajdą tam specjalne tablice, z ekologicznymi ciekawostkami. Każdy ekodetektyw, który ukończy grę, w nagrodę dostanie wyjątkowy dyplom oraz odznakę. Mapę można odebrać przy placu zabaw Smalandia, zlokalizowanym przy wejściu do sklepu IKEA.

 

W dwie kolejne soboty (3 i 10 lutego) odbędzie się także edukacyjna wycieczka śladami gry Ekodetektyw, która będzie zorganizowana przez pracowników IKEA Lublin. Udział w niej może wziąć maksymalnie 30 osób (dzieci+dorośli). Wycieczka będzie odbywała się w dwóch turach - o godzinie 12:00 oraz 14:00 i trwała będzie około 1,5 h. W każdym punkcie, w którym znajdowały się ekotajemnice, na dzieci będzie czekała osoba, która przybliży temat zrównoważonego rozwoju i pokaże jak w prosty sposób można realizować tę ideę w domu. Dzieci dowiedzą się m.in. które rośliny pomagają oczyścić powietrze ze smogu oraz jak nie marnować jedzenia. Będą mogły także zobaczyć, jak w magazynie sklepu IKEA Lublin zorganizowana jest efektywna logistyka – jak paczki z meblami znajdują się na najwyższych półkach regału i jak sprawnie poruszać się wózkiem widłowym.

Na wycieczkę należy się wcześniej zapisać na stronie internetowej https://www.ikeafamily.eu/Warsztaty/?workshop_id=1204   

 

W drugim tygodniu Eko Ferii (od 4 do 11 lutego) na terenie centrum handlowego SKENDE Shopping pojawią się specjalnie przygotowane makiety – ekodomki, które będą imitowały konkretne pomieszczenia: m.in. kuchnię, salon, łazienkę. Plansze będą nietypowe, ponieważ, mimo, że stworzone z tektury będą interaktywne – wszystko dzięki ruchomym elementom. Znajdą się tam m.in. pytania i zagadki, na które dzieci będą odpowiadały, zaznaczając swoje odpowiedzi.

 

Szczegóły na temat Eko Ferii dostępne są na: www.ikea.com/ms/pl_PL/sklepy/lublin/ oraz www.skendeshopping.pl.

 

Harmonogram warsztatów „Coś z niczego” (nie obowiązują zapisy):

/29 stycznia -3 lutego 2018 r. / godz.: 10:00-20:00/

29 stycznia – Robimy mandale! Czyli jak stworzyć niecodzienny obraz z tego, co znajdziesz w kuchni.

30 stycznia – Kręcimy talerze! Czyli ceramika z papieru.

31 stycznia – Tworzymy biżuterię! Czyli jak zmienić śmieci w kreatywną ozdobę.

1 lutego – Szyjemy bez igły! Czyli jak stworzyć maskotki bez użycia nitki.

2 lutego – Wyplatamy z papieru! Czyli jak stworzyć wiklinowy koszyk bez wikliny.

3 lutego – Budujemy domy! Czyli jak zmienić karton w zamek dla lalek.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.kolyga@romedia.info

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »