Dom » Wnętrza

Eko-pranie - skutecznie i oszczędnie

Eko-pranie - skutecznie i oszczędnie
Zobacz więcej zdjęć »
Organiczna żywność, ubrania z naturalnych tkanin, powrót do rękodzieła – trend na ekologiczny styl życia na pewno szybko nie minie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Czytamy etykiety na produktach spożywczych, kupujemy naturalne kosmetyki, segregujemy odpady. Bycie eko służy nie tylko naszemu zdrowiu czy środowisku, ale często równi Widać to chociażby na przykładzie pralek. Dzisiejsze urządzenia, dzięki nowoczesnym funkcjom, mogą zużywać znacznie mniej prądu i wody, pracując przy tym jeszcze bardziej efektywnie. Jak maksymalnie wykorzystać ich potencjał i jednocześnie zaoszczędzić?

EKO-SPRZĘTY
Jeśli decydujemy się na zakup pralki, warto zainwestować w produkt o klasie energetycznej A+++. To najbardziej oszczędne urządzenia. W stosunku do A+, pobierają o 20 procent mniej energii. 

ORGANIZACJA
Niezwykle ważne jest dobre planowanie. Włączajmy pralkę tylko wtedy, gdy bęben jest pełny. Liczy się również jego rozmiar – im większy, tym rzadziej będziemy musieli robić pranie.

SPOKOJNA GŁOWA
Dbałość o ekonomiczne wykorzystanie prądu i wody nie jest już dziś tylko na naszej głowie. Mogą nam w tym pomóc nowoczesne urządzenia. Pralki Whirlpool z innowacyjną technologią 6-ty Zmysł dostosowują parametry prania do rodzaju tkaniny i wielkości załadunku. Dzięki temu gwarantują najwyższą efektywność. Pozwalają zaoszczędzić do 70 procent czasu, energii elektrycznej i wody. 

OPTYMALNE ZUŻYCIE
Zastosowanie większej niż konieczna ilości proszku lub płynu do prania może skutkować pozostawaniem na ubraniach nieestetycznych białych smug, nie mówiąc o tym, że cierpi na tym nasz budżet. Tu z pomocą przychodzi inne nowoczesne rozwiązanie – system zarządzania detergentem. Dzięki niemu pralka wskazuje dokładną ilość proszku lub płynu, jaką należy zużyć do danego cyklu. Zalecenia te oparte są na różnych informacjach monitorowanych przez pralkę, takich jak twardość wody, zabrudzenie tkanin, wielkość załadunku, typ materiału czy rodzaj detergentu. Korzystając z tej funkcji, możemy zaoszczędzić nawet do 12 litrów/kilogramów płynu lub proszku rocznie, zachowując jednocześnie najwyższą jakość prania! 

PLAMY BIO 15°
Ślady od trawy, po kawie czy winie? Dzięki funkcji Plamy Bio 15°, dedykowanej do usuwania trudnych plam organicznych, pozbędziesz się najbardziej uporczywych zabrudzeń. Funkcja współdziała z każdym programem, poprzedzając go fazą namaczania, co gwarantuje doskonałe efekty.

SOFT MOVE
Chcesz mieć pewność, że włożone do pralki ubrania, bez względu na tkaninę, będą chronione najlepiej, jak to możliwe? Technologia Soft Move dba jednocześnie o efektywność prania, jak i o kondycję włókien. Dostosowuje ruchy bębna w zależności od rodzaju tkaniny i wielkości załadunku, dzięki czemu możemy być pewni, że ubrania nie zmienią swojego kształtu ani koloru. 

W NOCY TANIEJ
Jeśli umowa z naszym dostawcą prądu przewiduje niższe taryfy w godzinach od 22:00 do 6:00, warto skorzystać z funkcji opóźnienia uruchomienia programu. Wówczas wystarczy nastawić pranie przed pójściem spać i rano wyjąć z bębna czyste ubrania. W przypadku pralek Whirlpool, opóźnienie uruchomienia prania można programować od 30 minut do 23 godzin naprzód. Nie musimy się też obawiać, że obudzi nas hałas. Dzięki zastosowaniu silnika indukcyjnego Direct Drive, pralki Whirlpool Supreme Care zapewniają najniższy poziom hałasu wśród pralek oferowanych na rynku. Podczas prania natężenie dźwięku nie przekracza 48 dBA, a w trakcie wirowania wynosi 68 dBA.

TEMPERATURA
Niewątpliwie, czynnikiem wpływającym na ilość zużytej energii i wody jest również temperatura prania. Wybieranie programów do 40º  to oszczędności na poziomie 40 procent! Niektóre pralki firmy Whirlpool, dzięki technologii 6-ty Zmysł, WaveMotion i opcji Kolorowe 15º zapewniają taką skuteczność prania w temperaturze 15º, jaką zwykle można osiągnąć przy 40º. To nie tylko większa oszczędność pieniędzy, ale też sposób na utrzymanie jeszcze świeższych, bardziej intensywnych kolorów ubrań.

Przykładowy model pralki Whirlpool, wyposażonej w niektóre wspomniane wyżej funkcje:

Pralka wolnostojąca Whirlpool   
Model FSCR 12432
Cena 3999 PLN
Pojemność 12 kgRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »